Posłuchaj Radia

Zobacz
Ramówkę

Pogoda:
 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Bądź popularny

Każdy chce być pop. Rockmeni, metalowcy, hip-hopowcy i jazzmani. Niektórzy deklarują, plując przez lewe ramię, że „komerchy” nie robią. Szkoda. Tyle lat wyrzeczeń, ciężkiej pracy i upokorzeń, a wciąż nikt nie pamięta nazwy zespołu. Może jednak warto być pop?

Najtrudniej robić popularny pop. Nie wierzę, by ktoś dokonywał wyboru, typu: „piszę świetne piosenki, jednak wolę grać alternatywny atonalny jazz”. Jeśli potrafisz robić pop, będziesz robił pop. Tu konkurencja jest największa na świecie. Pieniądze zresztą też. W popie robią najlepsi i najzdolniejsi. Produkcje popowe to nie bigos – jedna ładna pani + tekst o miłości + refren z la la la. To najbardziej wyrafinowane produkcje na świecie. Jest tak silna konkurencja, że bardzo trudno jest zaproponować coś nowego, przykuwającego masową uwagę.

Więc bądźcie pop – będziemy Was kochać.

Nowe piosenki w Radiu Olsztyn z rodzaju„ czy to pop czy nie pop.

Labrinth – Express Yourself

Pan ma 22 lata, pochodzi z Wielkiej Brytani i ma Brit Award za najlepszy singiel 2011 roku. Piosenka pochodzi z debiutanckiego albumu „Electronic Earth”.

Asaf Avidan – Different Pulses

Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń, kredy taka muzyka staje się pop. Po wielkim sukcesie singla „One Day/Reckoning Song”, jesteśmy w obowiązku posłuchać „Different Pulses”.

Czesław Śpiewa i Mela Koteluk – Baczyński – Pieśń o szczęściu

Czesław stał się bardziej pop niż jego piosenki. Może to dobrze, bo trudno sobie wyobrazić muzykę do tekstów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w wykonaniu Feela. „Baczyński – Pieśń o szczęściu” to nieprosta piosenka, w niej pop gdzieś się zaczyna i gdzieś kończy.

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Największa stacja radiowa na Warmii i Mazurach
Olsztyn FM103 Elbląg FM103,4 Ełk FM99,6

Zaprenumeruj nasz newsletter

Logowanie wyłącznie dla użytkowników
zatwierdzonych przez administratora