DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Elbląg ma wicemistrza świata w pływaniu lodowym

Reprezentacja Polaki, drugi z prawej Marcin Trudnowski

Elbląski pływak i trener tej dyscypliny sportu Marcin Trudnowski zdobył wicemistrzostwo świata w pływaniu lodowym w kategorii do 45 lat.

W kategorii open Marcin Trudnowski zajął 13. miejsce na świecie i ta lokata cieszy go najbardziej. Był też najlepszym zawodnikiem siedmioosobowej kadry Polski. W mistrzostwach rozegranych na jeziorze w niemieckim Burghausen wzięło udział 26 reprezentacji narodowych z całego świata.

14 minut i 42 sekundy – to czas, w którym Marcin Trudnowski pokonał 1000 metrów w wodzie o temperaturze 2 stopni.

To ekstremalnie trudne doświadczenie, sukces tu rodzi się w głowie każdego zawodnika w inny sposób. Lodowi pływacy przeczą zasadzie, że człowiek w zimnej wodzie może przeżyć ledwie kilka minut. Oszukujemy przeznaczenie.

Pływanie lodowe jest dyscypliną sportową, która aspiruje do włączenie jej do programu zimowych Igrzysk Olimpijskich. Pływacy startują ubrani tak jak na innych zawodach, w klasycznych czepkach, bez pianek i pomagających w utrzymaniu ciepłoty ciała specjalnych smarowideł.

Marcin Trudnowski. Fot. prywatne archiwum pływaka

(mst/bsc)

Więcej w sport, pływanie, Elbląg, lód, Marcin Trudnowski, pływak
Joanna Jędrzejczyk zdradza nam swoje plany

Pochodząca z Olsztyna mistrzyni UFC w wadze słomkowej Joanna Jędrzejczyk na spotkaniu z fanami podsumowała miniony rok. zawodniczka MMA zapowiedziała wydanie książkowej biografii, która ukaże się...