Reklama

Posłuchaj Radia

Zobacz
Ramówkę

Pogoda:
 Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

+ Eksperci podpowiadają, jak pozbyć się kompleksów

Marek Obrębski. Fot. A.Podbielska

Czy kompleksy potrafią zablokować naszą karierę zawodową? Czy trzeba nosić wyłącznie czarne ubrania, aby ukryć naszą nadwagę? O kompleksach rozmawiali Izabela Malewska i Krzysztof Kaszubski w Bliższych Spotkaniach Polskiego Radia Olsztyn. Ich gośćmi byli Marek Obrębski, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie i Agata Bałgyda, olsztyńska stylistka.

Młodzi ludzie po zakończeniu edukacji, nie zawsze potrafią się odnaleźć na rynku pracy. Kompleksy dotyczą wyboru ścieżki zawodowej. Pojawiają się pytania: czy poradzę sobie w tej szkole? Czy wybrałem przyszłościowy kierunek? Czy będę szczęśliwy pracując w konkretnym zawodzie? Czy moje kwalifikacje są pożądane na rynku pracy? Do Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie trafią młode osoby z takimi obawami. Bardzo często przyprowadzają je rodzice. Młodzież boi się pierwszego kontaktu z pracodawcą. Nie wierzą, że otrzymają szansę na zatrudnienie, ponieważ nie mają żadnego doświadczenia. Aby pozbyć się tych kompleksów, należy uzmysłowić sobie, co jest naszą słabą stroną. Najlepiej skorzystać z porad doradcy zawodowego. Wystarczy mu zaufać, a on nas poprowadzi – przekonuje Marek Obrębski.

Agata Bałdyga. Fot. A.Podbielska

Kolejnym gościem Bliższych Spotkań Polskiego Radia Olsztyn była stylistka Agata Bałdyga. Tematem rozmowy było maskowanie kompleksów wizualnych, do których należą m.in. nadwaga, lub pierwsze siwe włosy… Jak przekonywała Agata Bałdyga – kobiecość i piękność nie zależy od rozmiaru, ale od akceptacji siebie: Uroda jest umowna, a jej odbiór subiektywny. To nie jest kwestia jednego ideału lansowanego przez świat mody, bo każdy z nas jest inny. Dzięki temu świat jest ciekawszy.
Jak się okazuje kompleksy związane z wyglądem dotyczą także panów…

 

Posłuchaj Bliższych Spotkań Polskiego Radia Olsztyn

Marek Obrębski

Marek Obrębski

Agata Bałdyga

Agata Bałdyga

(apod)

ZOBACZ TAKŻE

Największa stacja radiowa na Warmii i Mazurach
Olsztyn FM103 Elbląg FM103,4 Ełk FM99,6

Zaprenumeruj nasz newsletter

Logowanie wyłącznie dla użytkowników
zatwierdzonych przez administratora