DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Karol Zbutowicz potwierdza wysoką formę

Karol Zbutowicz z Kormorana Olsztyn kolejny raz udowodnił wysoka formę. Podczas zawodów pływackich z cyklu Grand Prix Polski zwyciężył w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym i był drugi na dystansie 200 metrów. Wygrał również kategorię 16- i 17-latków w tej imprezie.

Trener Tomasz Grabysa był zadowolony z występu swojego zawodnika – zwłaszcza, że przygotowuje się on do bardzo ważnych zmagań.

00:00 / 00:00

W następny weekend Karol Zbutowicz i Żaklina Wikieł z Kormorana wystartują w Międzynarodowym Mityngu Pływackim w Pradze, który będzie jednocześnie Mistrzostwami Państw Europy Środkowej.

W Poznaniu podczas Grand Prix Joanna Zachoszcz z AZS UWM Olsztyn zwyciężyła wyścigi na 800 i 400 metrów kraulem, Paulina Zachoszcz wygrała na dystansie 200 metrów żabką, była druga na dystansie 100 i 50ciu metrów, Manuela Wikieł zajęła drugą lokatę w wyścigu na 400 metrów kraulem i trzecią na dystansie 800 metrów. Na tym samym dystansie w kategorii mężczyzn Mateusz Kasztelan z Mosu Ełk był trzeci. (kośk/łw)

Więcej w pływanie, Grand Prix
Dobry start olsztyńskich pływaków w Łodzi

Dwa złote i pięć srebrnych medali zdobyli olsztyńscy pływacy z Grand Prix Polski w Łodzi. Najlepsze wyniki osiągnęły Joanna i Paulina Zachoszcz. Stanęły na najwyższych stopniach...