DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Kolejne zwycięstwo piłkarzy Travelandu!

Warmia Traveland Olsztyn odniosła bardzo cenne zwycięstwo w Płocku. Liderzy tabeli I ligi grupy A pokonali rezerwy wicemistrza Polski 29:21 (13:11).

Początek spotkania 7. kolejki należał do gospodarzy. Płocczanie do 20 minuty utrzymywali małą przewagę. W pewnym momencie wynik wynosił nawet 7:3 na ich korzyść. Później zawodnicy ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego zaczęli odrabiać straty i do przerwy prowadzili w Orlen Arenie 13:11. W drugiej połowie Warmia Traveland Olsztyn nie dała odebrać sobie wysokiego prowadzenia. Stopniowo powiększali przewagę, aż wynik zakończył się rezultatem 29:21. Kropkę nad i postawił Tomasz Fugiel, który zdobył trzy ostatnie bramki dla swojego zespołu.

W zespole gości znakomicie spisywał się Marcin Malewski, zdobywca siedmiu bramek (w tym pięciu z rzutów karnych). Skuteczni byli również Karol Królik, wspomniany wcześniej Fugiel i Sebastian Koledziński. Łącznie zdobyli oni dla swojego zespołu 23 gole. Oznacza to, że zawodnicy Giennadija Kamielina wrócili na pozycję lidera I ligi. Tuż za nimi są szczypiorniści Spójni Gdynia, którzy wygrali z drugą drużyną Orlen Wisły tydzień wcześniej.

Orlen Wisła II Płock – Warmia Traveland Olsztyn 21:29 (11:13)

Orlen Wisła II: Kujawa, Rybicki – Janiszewski 2, Kondracki 1, Bronowski, Ciećwierz 2, Rupp 1, Miedziński, Wołowiec 1, Kisiel 6/1, Olkowski 1, Lejza, Woźniak 1/1, Koper 4/1, Zaremba, Brzeziński 2.

Warmia Traveland: Zakreta, Gawryś – Malewski 7/5, Królik 6, Fugiel 5, Koledziński 5, Pakulski 2, Sikorski 2, Dzieniszewski 2, Dzido, Deptuła, Dworaczek, Krawczyk, Przytuła.

(as)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zginęłą osiemdziesięcioletnia rowerzystka

Policjanci odblokowali najważniejszą arterię Warmii i Mazur - trasę krajową nr 16. W piątek przed 20:00 w pobliżu Okartowa między Mikołajkami a Orzyszem samochód osobowy potrącił...