DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Paraolimpijczycy wrócili do Polski

Pierwsza z trzech grup polskich paraolimpijczyków w środę (21 września) wróciła do Polski. W tym gronie znalazło się sporo medalistów igrzysk w Rio witanych przez kilkudziesięciu fanów.

Barbara Niewiedział, mistrzyni paraolimpijska w biegu na 1500 metrów i brązowa medalistka na 400 metrów w kategorii T20 (osoby z niepełnosprawnością intelektualną), mówiła o pozytywnych i negatywnych zaskoczeniach podczas pobytu w Rio.

– Słyszałam, że mój bieg przeszedł do historii, choć przyznam, że nie byłam do końca zadowolona jak przebiegłam. Gdy zobaczyłam na tablicy, że jestem trzecia zaczęłam bardzo się cieszyć – dodała paraolimpijka Barbara Niewiedział.

00:00 / 00:00

Ewa Durska, złota medalistka w pchnięciu kulą w kategorii T20 (osoby z niepełnosprawnością intelektualną) przyznała, że ten sukces sprawił jej wiele radości.

Nigdy nie miałam takiego stresu i napięcia jak w Brazylii. W każdej próbie starałam się pchnąć jak najdalej. Nie czułam się faworytką, chciałam po prostu zdobyć pierwszy medal dla Polski, a przy okazji pobiłam rekord świata – podsumowała Ewa Durska.

Polscy paraolimpijczycy zdobyli w Brazylii 39 medali: 9 złotych, 18 srebrnych i 12 brązowych.

(pm/ls)

Więcej w sport, biegi, Brazylia, RIO
Anna Harkowska ze srebrem Igrzysk Paraolimpijskich w Rio

Olsztynianka Anna Harkowska zdobyła srebrny medal w kolarstwie podczas na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Zawodniczka OKS Warmia i Mazury zajęła drugie miejsce w jeździe...