DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

PlusLiga – 12. kolejka: pierwszy komplet punktów w sezonie!

W końcu! Po 12 kolejkach sezonu siatkarskiej Plusligi, siatkarze Indykpolu AZSu Olsztyn wygrali pierwszy raz za 3 punkty i to bez straty seta! Olsztynianie pokonali w Uranii Effectora Kielce 3:0.

Powiedzieli po spotkaniu – posłuchaj

Trener Indykpolu AZS-u Olsztyn – Krzysztof Stelmach – w końcu mógł powiedzieć: Zagraliśmy dobre spotkanie!

00:00 / 00:00

MVP spotkania został libero olsztyńskiego AZS-u – Michał Potera.

Jeszcze w zeszłym sezonie reprezentował barwy Indykpolu AZS-u Olsztyn, w tym – Effectora Kielce. Rozgrywający Grzegorz Pająk przyznał, że w Uranii sporo się zmieniło.

Czas patrzeć na swoją grę, a nie na tabelę – uważa kapitan Indykpolu AZS-u Olsztyn Maciej Dobrowolski.

Już w pierwszym secie kontuzji podkręcenia stawu skokowego doznał podstawowy libero Effectora – Bartosz Kaczmarek. Zastąpił go Bartosz Sufa.

Krótko o meczu opowiedział środkowy AZS-u – Piotr Hain.

Piotr Hain

(rozmawiał Piotr Świniarski)

…………………………………………………………………………….

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Effector Kielce 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)
Indykpol AZS UWM Olsztyn: Piotr Hain, Maciej Zajder, Piotr Łuka, Lévi Alves Cabral, Grzegorz Szymański, Maciej Dobrowolski, Michał Potera (l) Juraj Zatko, Bartosz Bednorz.
Effector Kielce: Arvydas Miseikis, Grzegorz Pająk, Mateusz Bieniek, Jędrzej Maćkowiak, Rozalin Penczew, Adrian Buchowski, Bartosz Kaczmarek (libero) oraz Andreas Takvam, Adrian Staszewski, Marcin janusz, Bartosz Sufa
MVP: Michał Potera

Komplet wyników 12. kolejki PlusLigi w sezonie 2014/2015
Indykpol AZS Olsztyn – Effector Kielce 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)
MKS Banimex Będzin – Cuprum Lubin 1:3 (28:26, 28:30, 22:25, 23:25)
PGE Skra Bełchatów – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:22, 25:17, 25:15)
Asseco Resovia Rzeszów – AZS Częstochowa 3:0 (25:17, 25:16, 25:22)
Jastrzębski Węgiel – LOTOS Trefl Gdańsk 2:3 (25:20, 22:25, 19:25, 25:19, 15:17)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Transfer Bydgoszcz 3:2 (25:23, 25:20, 20:25, 17:25, 15:9)
AZS Politechnika Warszawska – Cerrad Czarni Radom 0:3 (19:25, 18:25, 28:30)

Tabela
1. PGE Skra Bełchatów – 34 pkt. (sety: 36-6)
2. Asseco Resovia Rzeszów – 33 pkt. (35-9)
3. LOTOS Trefl Gdańsk – 28 pkt. (32-16)
4. Jastrzębski Węgiel – 24 pkt. (29-21)
5. Cuprum Lubin – 22 pkt. (27-21)
6. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – 21 pkt. (24-20)
7. Transfer Bydgoszcz – 21 pkt. (26-23)
8. AZS Politechnika Warszawska – 18 pkt. (23-25)
9. Cerrad Czarni Radom – 17 pkt. (22-23)
10. AZS Częstochowa – 10 pkt. (15-27)
11. Indykpol AZS Olsztyn – 9 pkt. (18-31)
12. BBTS Bielsko-Biała – 8 pkt. (14-31)
13. MKS Banimex Będzin – 4 pkt. (11-34)
14. Effector Kielce – 4 pkt. (10-35)

(pświn/łw)

Więcej w siatkówka, PlusLiga, Indykpol AZS, Krzysztof Stelmach, Maciej Dobrowolski
Czas na zwycięstwo! Relacje z meczu Indykpol AZS – Effector Kielce w środę, od godz. 18

Siatkarze Indykpolu AZS będą mieli doskonałą okazję do poprawy swojego skromnego dorobku punktowego w PlusLidze. W meczu 12. kolejki sezonu rywalem olsztynian będzie najsłabszy w rozgrywkach...