DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Podsumowanie 1. dnia MP w pływaniu

Olsztyńska Aquasfera, fot. Łukasz Węglewski

Pięciu zawodników zakwalifikowało się pierwszego dnia Głównych Mistrzostw Polski w pływaniu na Mistrzostwa Świata w Barcelonie.

W Olsztynie wymagany czas – już w eliminacjach – na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym osiągnął Radosław Kawęcki z Kornera Zielona Góra. W finałach wyjazd do Hiszpanii zapewniło sobie kolejnych czterech zawodników.

W wyścigu – 1500 metrów stylem dowolnym – zwyciężył osiemnastoletni Paweł Furtek z MKP Szczecin.

00:00 / 00:00

Następnie do reprezentacyjnej ekipy dołączyli: bezkonkurencyjny na dystansie 200 metrów stylem motylkowym – Paweł Korzeniowski z warszawskiego AZS AWF oraz dziewięć lat od niego młodszy Michał Poprawa z AZS AWF Katowice.

Do Barcelony pojedzie także Konrad Czerniak. Zawodnik Wisły Puławy osiągnął minimum na dystansie 50 metrów stylem dowolny.

(rozmawiała Karina Ośko)

Główne Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców potrwają do niedzieli.

…………………………………………..

Medale zawodników z Warmii i Mazur

Seniorzy: W pierwszym dniu Mistrzostw Polski pływacy olsztyńskiego AZS-u UWM zdobyli jeden medal – brąz (z czasem 8:32.39) wywalczyła sztafeta 4 x 200 metrów stylem dowolnym kobiet w składzie: Monika Czerniak, Manuela Wikieł, Joanna Zachoszcz i Oriana Kowalińska.

Młodzieżowcy: wywalczyli sześć medali.
– srebro: Joanna Zachoszcz (800 m. stylem dowolnym)
– srebro: Monika Czerniak, Manuela Wikieł, Joanna Zachoszcz i Oriana Kowalińska (4 x 200 m. stylem dowolnym)
– srebro: Daniel Świetlicki, Sylwester Skoneczny, Marcin Rżyski, Krzysztof Pielowski (4 x 200 m. stylem dowolnym)
– brąz: Monika Czerniak (800 m. stylem dowolnym)
– brąz: Oriana Kowalińska (200 m. stylem motylkowym)
– brąz: Krzysztof Pielowski (1500 m. stylem dowolnym) (kośk/łw)

Więcej w pływanie, czerniak, Mistrzostwa Polski, Aquasfera, Furtek
Przed Mistrzostwami Polski w pływaniu

Prawdziwa gratka szykuje się dla miłośników pływania! Od jutra (13.06) do niedzieli w olsztyńskiej Aquasferze 700 zawodników i zawodniczek rywalizować będzie w Głównych Mistrzostwach Polski seniorów...