Posłuchaj Radia

Zobacz
Ramówkę

Pogoda:
 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Rusza przebudowa drogi Działdowo-Lidzbark

Droga wojewódzka nr 544 (odcinek Lidzbark-Działdowo). Fot. Łukasz Węglewski

W 2014 roku zakończą się modernizacje większości tras wojewódzkich południowo-zachodniej części Warmii i Mazur.

W Olsztynie podpisano kontrakt na brakujący odcinek z Działdowa do Lidzbarka Welskiego, którym kierowcy pojadą w połowie 2015 roku. Już wiosną drogowcy remontować będą jednocześnie ponad 110 km dróg w tym rejonie.

W poprzednim roku rozpoczęły się gruntowne przebudowy odcinków z Susza do Iławy, z Iławy do Sampławy, a także z Lubawy do Lidzbarka Welskiego oraz z Działdowa do Nidzicy. Przetarg na kluczowy odcinek z Działdowa do Lidzbarka wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Roboty obejmą ponad 26 kilometrów trasy. W Lidzbarku Welskim wybudowany zostanie zupełnie nowy odcinek o długości blisko 3,5 km, który będzie północną obwodnicą miasta. Wartość kontraktu podwyższa budowa nowego mostu na rzece Wel. Wykonawca przebuduje także 22 zatoki autobusowe i zbuduje dwa parkingi. Wszystkie prace kosztować będą około 114 mln zł. Większość do środki unijne.

Umowę na wykonanie trasy podpisał Waldemar Królikowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich. Samorząd województwa reprezentował Witold Wróblewski, który w zarządzie województwa odpowiada za infrastrukturę. (łw)

Konferencja prasowa w sprawie przebudowy DK 544 Działdowo-Lidzbark. Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

ZOBACZ TAKŻE

Największa stacja radiowa na Warmii i Mazurach
Olsztyn FM103 Elbląg FM103,4 Ełk FM99,6

Zaprenumeruj nasz newsletter

Logowanie wyłącznie dla użytkowników
zatwierdzonych przez administratora