JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Stomil przegrał z Widzewem 1:3

Stomil zaliczył w Ostródzie dużą porażkę z Widzewem. Zdjęcie ze strony klubu

W 23. kolejce I ligi Stomil Olsztyn przegrał z Widzewem Łódź 1:3.

Mecz odbył się w Ostródzie, ponieważ na stadionie w Olsztynie trwa montaż sztucznego oświetlenia. Zdecydowanym faworytem w sobotnim pojedynku byli piłkarze Stomilu, którzy wygrali 9 z 5 meczów rozegranych na wyjazdach. Na niekorzyść łodzian działał też fakt, że do składu wrócił najlepszy strzelec drużyny z Olsztyna – Wolodymir Koval.

Do przerwy wynik był bezbramkowy. W II połowie w bramce Stomilu Piotra Skibę, który został odwieziony do szpitala po starciu z Wrzesińskim, zastąpił Dawid Mieczkowski. Pierwsza bramka dla Widzewa padła w  62 minucie ze strzału Osmanaja. Od 79 minuty 2:0 Widzew prowadził 2:0. Gol zdobył Batrvoić. Chwilę później Batrovic podał a Konrad Wrzesiński strzelił 3 bramkę dla łódzkiej drużyny.

Dopiero w końcówce Stomil strzelił honorowego gola. Podanie Jeglińskiego wykończył Łukasz Jamróz i mecz skończył się wynikiem 3:1. (as)