DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Stomil wygrał z Sandecją

Wynik meczu otworzył Łukasz Suchocki, fot. Emil Marcki (ze strony stomil.olsztyn.pl)

W deszczu, przy świetle olsztyńskich jupiterów, Stomil Olsztyn wygrał w pierwszej rundzie Pucharu Polski z Sandecją Nowy Sącz 2:0 (0:0).

Oznacza to, że 12 sierpnia, w kolejnej rundzie, zagramy ze Śląskiem Wrocław.

Pierwsza połowa pełna była walki, brakowało jednak dobrych akcji. Około 30. minuty nad stadionem zaczęłą się burza, a obfity deszcz trwał do końca spotkania. Ciemności w meczu przyśpieszyły inaugurację olsztyńskich jupiterów – w przerwie padła decyzja o włączeniu świateł.

Do oprawy meczu w drugiej połowie dostosowali się piłkarze Stomilu, pomimo, że przez 60 minut to raczej goście lepiej wyglądali na murawie. W 60. minucie z szybką kontrą wyszedł Rafał Kujawa, zagrał na wolne pole do Suchockiego, który pięknym strzałem w okienko bramki wyprowadził Stomil na prowadzenie. Pięć minut później Rafał Kujawa dostał dobre dośrodkowanie i doskonałym strzałem podwyższył wynik na 2:0.

Po drugiej bramce zrezygnowani goście zwolnili tempo, a Stomil kontrolował mecz do ostatniej minuty. W kolejnej rundzie – 12 sierpnia – zagramy ze Śląskiem Wrocław.