DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Stomil zremisował w Katowicach z GKS-em 2 : 2

Stadion GKS-u Katowice, fot. Paweł Piekutowski ze strony OKS Stomil

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę zagrali na wyjeździe w Katowicach z miejscowym GKS-em. Decyzją wojewody śląskiego piłkarze zostali skazani na grę przy pustych trybunach.

Po pierwszej połowie był remis  1 : 1. Najpierw w 29 minucie gol dla Stomilu zdobył Rafał Kujawa. W 42 minucie Grzegorz Goncarz bezbłędnie wykorzystał rzut karny dla Katowic.

W 61 minucie Paweł Szołtys zdobywa prowadzenie dla GKS-u, ale w 59 minucie Irakli Meschia wyrównuje dla Stomilu na 2 :2.

Zawodnicy OKS zagrali bez podstawowego zawodnika Dawida Szymonowicza. Piłkarz o statusie młodzieżowca otrzymał powołanie do reprezentacji Polski (rocznik 1995) i w niedzielę otrzyma kolejną szansę gry z orzełkiem na piersi. W wyjściowej jedenastce w jego miejsce wybiegł Karol Żwir.