DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Sukces olsztyńskiego kanadyjkarza w Moskwie

Olsztyński kanadyjkarz – Mateusz Kamiński zdobył w Moskwie brązowy medal Mistrzostw Europy.

W wyścigu „jedynek” na 5 kilometrów zawodnik OKSW Olsztyn przegrał tylko z Węgrem Tamasem Kissem oraz z Niemcem Ronaldem Verchem

Wcześniej Kamiński w parze z Michałem Kudłą, którzy wywalczyli niedawno kwalifikację olimpijską zajęli 7. miejsce na dystansie 1000 metrów.

Ten wynik podrażnił dumę Mateusza, który potwierdził w „jedynce”, że jest doskonale przygotowany do Igrzysk Olimpijskich w Rio – powiedział Polskiemu Radiu Olsztyn klubowy trener Mateusza, a prywatnie jego tata – Andrzej Kamiński.

W Moskwie startowała również Martyna Lisiecka – kajakarka Kayak Sport Clubu Olsztyn. Wygrała ona Finał „B” w wyścigu „jedynek” na 200 metrów.

(pświn/łw)

Więcej w Mistrzostwa Europy, sporty wodne, Mateusz Kamiński, Moskwa
Mateusz Kamiński z kwalifikacją olimpijską!

Kanadyjkarz Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych zapewnił sobie wyjazd do Rio de Janeiro podczas wyścigu na torze w Wałczu. Mateusz Kamiński pływa w parze z Michałem Kudlą...