DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Trwa dobra passa olsztyńskich pływaków

Trwa dobra passa olsztyńskich pływaków na Mistrzostwach Polski w Szczecinie

Trzeciego dnia Głównych Mistrzostw Polski w pływaniu olsztynianie zdobyli kolejne medale. W Szczecinie na podium stawały zawodniczki AZS UWM i reprezentant Kormorana Olsztyn.

Paulina Zachoszcz zdobyła złoto na dystansie 200 metrów stylem klasycznym czyli popularną żabką. Najlepsza na dystansie 400 metrów stylem dowolnym była Justyna Burska. Drugie miejsce zajęła Joanna Zachoszcz. Warto podkreślić, że w finale wystartowały aż 4 olsztyńskie kraulistki. Monika Czerniak z Kormorana była czwarta, a Manuela Wikieł z AZS UWM – szósta.

Krzysztof Pielowski z Kormorana zdobył brąz na dystansie 400 metrów stylem dowolnym.

Główne Mistrzostwa Polski w pływaniu rozgrywane są na torach 50-metrowych. W tym roku w Szczecinie zawodnicy walczą nie tylko o medale. To także okazja do osiągnięcia kwalifikacji olimpijskiej do Rio de Janeiro oraz minimum czasowego na Mistrzostwa Europy Juniorów. Wyjazd na Węgry zapewnili sobie pływacy Kormorana – Mateusz Kasztelan, który zajął piąte miejsce na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym i Karol Zbutowicz – trzeci na 400 metrów stylem zmiennym.

(kos/bsc)

Więcej w pływanie, basen, Mistrzostwa Polski, AZS UWM, pływacy
Medale olsztyńskich pływaków na mistrzostwach w Szczecinie

Pływacy z AZS UWM Olsztyn i Kormorana Olsztyn walczą o medale podczas Głównych Mistrzostw Polski w pływaniu. Pierwszy dzień zawodów w Szczecinie, rozgrywanych na basenie 50-metrowym,...