Posłuchaj Radia

Zobacz
Ramówkę

Pogoda:
 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

W Elblągu ruszyła budowa najnowocześniejszego sądu w Polsce

Wizualizacja nowego sądu okręgowego w Elblągu od strony ul. Pułkownika Stanisława Dąbka

W Elblągu rozpoczęła się budowa nowego gmachu sądu okręgowego i rejonowego.

W ostatnich dniach w lokalnych mediach pojawiły się głosy sprzeciwu mieszkańców osiedla Gwiezdna, obok którego powstaje 11-piętrowy gmach. Kierownictwo sądu przypomina, że od początku opracowania tej koncepcji lokatorzy nie zgłaszali uwag.

Wszystko zaczęło się w 2007 roku – przypomina Agnieszka Nowińska, dyrektorka administracyjna Sądu Okręgowego w Elblągu. Warunkiem lokalizacji było umiejscowienie sądu w centrum Elbląga, a nie na obrzeżach. Działkę przy ul. Pułkownika Dąbka przekazał sądowi samorząd. Do jej zagospodarowania nie było nikogo chętnego. Jest to miejsce łatwo dostępne dla przyjezdnych i bardzo dobrze skomunikowane.

Gmach zajmie 900 metrów kwadratowych, a na reszcie 4,5-hektarowej działki – oprócz parkingów na 40 samochodów – posadzone zostaną rośliny.

Sąd w Elblągu będzie najnowocześniejszym w Polsce. Pomieści wydział sądu okręgowego i rejonowego oprócz karnych. Te pozostaną w siedzibie przy Placu Konstytucji. Budowa potrwa 4 lata, kosztować będzie 68 milionów złotych. (mstan/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Największa stacja radiowa na Warmii i Mazurach
Olsztyn FM103 Elbląg FM103,4 Ełk FM99,6

Zaprenumeruj nasz newsletter

Logowanie wyłącznie dla użytkowników
zatwierdzonych przez administratora