DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Wielki sukces cheerleaderek z Olsztyna

Tancerki Cheerleaders Solstare z Olsztyna wcześniej zdobyły mistrzostwo Europy w kategorii Masters Pom Dance. Fot. Solstare

Trzy grupy wiekowe zespołu „Soltare” zdobyły Mistrzostwo Polski na zawodach odbywających się w Łącku.

Pierwsze miejsca zdobyły dziewczynki z grupy Soltare Mini, Soltare Cheer Mix – w kategorii Stunt Group oraz najstarsza grupa – „Solstare” w kategorii Senior 2, czyli powyżej 30 roku życia. Ta grupa miała dodatkowe zadanie, bo jak mówi trenerka Monika Pukis, olsztynianki obroniły tytuł zdobyty rok temu. Mają też na koncie Mistrzostwo Europy.

Sukces jest tym większy, że w grupie „Solstare” zdecydowaną większość stanowią panie powyżej 40 i 50 roku życia, a ponad połowa z nich tańczy dopiero od października.

O medale 18. Mistrzostw Polski Cheerleaderek walczą jeszcze dwie olsztyńskie drużyny. Wyniki poznamy wieczorem. (kan/as)