Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbudują ulice na styku gmin Olsztyn, Jonkowo i Gietrzwałd

W Urzędzie Marszałkowskim podpisana została umowa na realizację szeregu ulic na styku gmin Olsztyn, Jonkowo i Gietrzwałd.

W Gutkowie, Łupstychu oraz na terenie gmin sąsiadujących z tej strony z Olsztynem powstaną nowe ulice. Zostały podpisane umowy na budowę kolejnych traktów.

Połączenie drogowego układu stolicy regionu z południową obwodnicą miasta to jedno z najważniejszych zadań na najbliższe lata. Gmina Olsztyn podpisała umowę na wykonanie ulicy Towarowej, która będzie wieść do węzła Wschód. Teraz czas na kolejną inwestycję.

W Urzędzie Marszałkowskim podpisana została (piątek, 21 października) umowa na realizację szeregu ulic na styku gmin Olsztyn, Jonkowo i Gietrzwałd. To spełnienie wielu postulatów mieszkających przy ulicach Gościnnej, Kresowej, Wołodyjowskiego, Żurawiej i Perkoza. Znaczna część to trakty gruntowe albo wzmacniane. Poza nadającą się do przebudowy ul. Perkoza, pozostałe powstaną od nowa. Inwestycja dotyczy też połączenia drogi wojewódzkiej nr 527 z węzłem Olsztyn Zachód w ciągu krajowej 16. – Cieszące jest, że to działanie dotyczące Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych – mówił marszałek województwa, Gustaw Marek Brzezin. – To rozwiązanie wielu problemów nie tylko mieszkańców Olsztyna, ale i sąsiednich gmin.

Prace będą dotyczyć łącznie niemal 7,5 km dróg. Przy okazji wybudowane zostaną chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, oświetlenie, odwodnienie, przebudowane zostaną podziemne sieci a także urządzona zieleń. – Dzięki tej inwestycji zyskamy doskonałą obsługę połączenia do obwodnicy – zaznaczał prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Poza tym nasze gminy będą teraz o wiele lepiej skomunikowane. To niezwykle istotne dla okolicznych mieszkańców. Nie można też zapomnieć o tym, że dzięki nowym traktom lepszy dojazd do tej części miasta będą mieć służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Całe zadanie ma kosztować prawie 38 mln złotych. 85-procentowe, unijne dofinansowanie to nieco ponad 29,7 mln złotych.

(as)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Teraz samorząd pielęgniarek i położnych walczy o płace i normy obsady w szpitalach

25 lat temu w 1991 roku prezydent Lech Wałęsa podpisał ustawę o samorządzie pielęgniarek i położnych. Początki samorządu zawodowego wiązały się głównie z poświęceniem czasu na...

Zamknij
RadioOlsztynTV