DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Zimowe MP: osiem medali olsztyńskich pływaków

Z ośmioma medalami wracają olsztyńscy pływacy z Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu. W Ostrowcu Świętokrzyskim startowali reprezentanci AZS-u UWM i Kormorana Olsztyn.

Spośród akademików krążki w kategorii seniorów zdobywały tylko panie. Jedyny – złoty medal w tej samej kategorii dla Kormorana wywalczył 16-letni Karol Zbutowicz.

Ostatniego dnia zmagań również nie zabrakło sukcesów. Jakich? Odpowiada Jacek Puciło, trener AZS-u UWM.

00:00 / 00:00

Wśród akademików medale w kategorii seniorskiej wywalczyły: Monika Czerniak – dwa złote i jeden srebrny oraz Paulina Zachoszcz – trzy srebrne. Obie panie osiągnęły również duży sukces ze sztafetą, w której płynęły też Manuela Wikieł i Joanna Zachoszcz. Drugiego dnia mistrzostw zdobyły złoty medal i pobiły rekord Polski na dystansie 4×200 metrów stylem dowolnym.

Akademicy wywalczyli również 11 medali w kategorii młodzieżowej – czyli zawodników w wieku od 19 do 23 lat. Poza wspomnianymi paniami, krążki w tej grupie wiekowej zdobył Krzysztof Pielowski.

…………………………………………………………………

Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu – Ostrowiec Świętokrzyski 2014 (medale zawodników z Warmii i Mazur)

złote medale:
Monika Czerniak (AZS UWM Olsztyn) – 400 metrów stylem dowolnym, 200 metrów stylem dowolnym
Karol Zbutowicz (Kormoran Olsztyn) – 400 metrów stylem zmiennym
AZS UWM Olsztyn (Monika Czerniak, Manuela Wikieł, Paulina Zachoszcz, Joanna Zachoszcz) – 4×200 metrów stylem dowolnym

srebrne medale
Paulina Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn) – 50 metrów stylem klasycznym, 100 metrów stylem klasycznym, 200 metrów stylem klasycznym
Monika Czerniak (AZS UWM Olsztyn) -1500 metrów stylem dowolnym

(kośk/łw)

Więcej w pływanie, Jacek Puciło
Karol Zbutowicz potwierdza wysoką formę

Karol Zbutowicz z Kormorana Olsztyn kolejny raz udowodnił wysoka formę. Podczas zawodów pływackich z cyklu Grand Prix Polski zwyciężył w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym...