DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro

Życiowy sukces olsztyńskiej triathlonistki

Magdalena Mielnik została wicemistrzynią Polski w triathlonie. Fot. RO

Magdalena Mielnik wicemistrzynią Polski! Olsztynianka zajęła w Suszu drugie miejsce na dystansie sprinterskim.

Walczyła nie tylko w rywalkami, ale i z własnym zdrowiem – dopiero kilka chwil przed rozpoczęciem rywalizacji zdecydowała, że wystartuje mimo mocnego przeziębienia.

Zajęłam doskonałą lokatę, chociaż dla mnie najważniejsze jest to, aby kończyć zawody na dobrym poziomie sportowym. Dziś niestety bardzo trudno było pokazać jakiś poziom sportowy, bardziej chodziło o dotrwanie do mety. To był bardzo ciężki start, miałam bardzo wiele momentów, w których chciałam schodzić z trasy. Pierwszy raz startowałam chora. Przed zawodami było mi bardzo ciężki osiągnąć odpowiedni poziom mobilizacji i koncentracji. Wyścig pokazał jednak, że trzeba walczyć do końca, niezależnie od okoliczności. Było warto, ponieważ srebrny medal Mistrzostw Polski seniorów to moje pierwsze tego typu osiągnięcie. Jestem bardzo szczęśliwa – powiedziała po starcie świeżo upieczona wicemistrzyni Polski w triathlonie.

Młodzi szczypiorniści z Elbląga na 2. miejscu w mistrzostwach Polski

Juniorzy młodsi Truso Elbląg zdobyli srebrny medal mistrzostw Polski. W finale młodzi szczypiorniści przegrali w Elblągu z Vive Kielce 27:28 (wynik do przerwy 14:16). 3. miejsce...