DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

1 kolejka I ligi piłkarzy ręcznych: fatalny start Warmii i Mebli

Drużyna Meble Wójcik ze sztabem trenerskim podczas prezentacji przed ligą. Fot. Andrzej Minkiewicz

Od porażek rozpoczęły sezon I-ligowe zespoły piłkarzy ręcznych z Warmii i Mazur. Warmia przegrała w Gdańsku z SMS-em, a elbląskie Meble nie znalazły sposobu w Lesznie na tamtejszy MKS.

……………………………………………………

I-ligową premierę nowego sezonu piłkarzy ręcznych w Elblągu rozpoczął mecz drużyny Meble Wójcik z MKS Realem Astromal z Leszna w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Kościuszki.

Historyczny obiekt sportowy w Elblągu licznie wypełnili kibice oczekując sukcesu miejscowych. Jednak już pierwsze minuty meczu wykazały lepszą skuteczność i opanowanie w prowadzonych akcjach zespołu gości. Po kwadransie prowadzili 12:7, a na przerwę schodzili z wynikiem 17:11. Gospodarze razili brakiem skuteczności rzutowej, często tracili piłkę, a rywale to wykorzystywali wygrywając mecz 31:24.

Trener gości Ryszard Kmiecik po meczu przyznał, że nie spodziewał się tak łatwego zwycięstwa.

00:00 / 00:00

Natomiast elbląski szkoleniowiec Grzegorz Czapla w rozmowie z Andrzejem Minkiewiczem jednoznacznie stwierdza, że po kuble zimnej wody jaką jest przegrany mecz, przed młodą drużyną bardzo dużo pracy.

KS Meble Wójcik Elbląg – MKS Real Astromal Leszno 24:31 (11:17)
KS Meble Wójcik Elbląg: Patryk Plaszczak, Henryk Rycharski oraz Mateusz Bąkowski (2), Adam Nowakowski (2), Mirosław Ośko (2), Jakub Malczewski (2), Michał Gryz (2), Damian Spychalski (1), Mateusz Mazur (1), Tomasz Maluchnik (4), Mateusz Kostrzewa, Damian Malandy (1), Mikołaj Kupiec, Jakub Olszewski (2), Marcin Malewski (3).

Pierwszy mecz w sezonie przegrała także olsztyńska Warmia, która uległa w Gdańsku z zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP 29:34. Pomimo zażartej pogoni (w 40 minucie Warmia przegrywała różnicą jednej bramki), końcówka spotkania należała do gospodarzy.

O komentarz do meczu Piotr Świniarski poprosił trenera Warmii – Karola Adamowicza.

SMS ZPRP Gdańsk – Warmia Olsztyn 29:34 (13:15)
Warmia Olsztyn: Maciej Koledziński i Mateusz Gawryś oraz Karol Królik (3), Aleksander Kryszeń (7), Oskar Kempiński, Adrian Wojciechowski (2), Jacek Zyśk (6), Mateusz Kopyciński (7), Bartosz Idzikowski, Paweł Deptuła (2), Piotr Pstrągowski (2), Bartosz Bonk, Sebastian Koledziński.

Komplet wyników 1. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych (grupa A) w sezonie 2013/2014
SMS ZPRP Gdańsk – OKPR Warmia Traveland Olsztyn 34:29 (15:13)
KS Meble Wójcik Elbląg – MKS Real-Astromal Leszno 24:31 (11:17)
Polski Cukier POMEZANIA Malbork – MKS Poznań 31:28 (16:13)
WKS Grunwald Poznań – MKS Nielba Wągrowiec 18:26 (10:12)
VETREX Sokół Kościerzyna – AZS UW Warszawa 26:21 (12:10)
Wybrzeże Gdańsk – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 35:20 (19:10)
KU AZS UKW Bydgoszcz – Kar-Do-Spójnia Gdynia 28:31 (12:19)

Sytuacja w tabeli
1. Wybrzeże Gdańsk – 2 pkt. (bramki: 35:20)
2. MKS Nielba Wągrowiec – 2 pkt. (26:18)
3. MKS Real-Astromal Leszno – 2 pkt. (31:24)
4. SMS ZPRP Gdańsk – 2 pkt. (34:29)
5. VETREX Sokół Kościerzyna – 2 pkt. (26:21)
6. Polski Cukier POMEZANIA Malbork – 2 pkt. (31:28)
7. Kar-Do-Spójnia Gdynia – 2 pkt. (31:28)
8. MKS Poznań – 0 pkt. (28:31)
9. KU AZS UKW Bydgoszcz 0 pkt. (28:31)
10. OKPR Warmia Traveland Olsztyn – 0 pkt. (29:34)
11. AZS UW Warszawa – 0 pkt. (21:26)
12. KS Meble Wójcik Elbląg – 0 pkt. (24:31)
13. WKS Grunwald Poznań – 0 pkt. (18:26)
14. KPR Wolsztyniak Wolsztyn – 0 pkt. (20:35)

(amin/pświn/łw)

Więcej w Piłka ręczna, Warmia
2 kolejka ekstraklasy piłkarek ręcznych: przebudzenie elblążanek w Jeleniej Górze

W wyjazdowym meczu drugiej kolejki PGNiG Superligi szczypiornistki elbląskiego Startu pokonały KPR Jelenia Góra 28:25 prowadząc do przerwy 12:11. Szerzej o meczu - w relacji Andrzeja...