Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

1 maja policjanci rozpoczną patrolowanie mazurskich jezior

motorówka policji wodnej w Mikołajkach

Policjanci z Mikołajek dostali nowoczesną łódź do patrolowania mazurskich jezior. Nowoczesna jednostka kosztowała 250 tysięcy złotych, a kupił ją Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Łódź ma 200-konny silnik, który pozwala rozwijać na wodzie prędkość do 80 km/h. Dzięki temu funkcjonariusze będą mogli szybciej dotrzeć do potrzebujących. Razem ze strażnikami Mazurskiego Parku Krajobrazowego będą też pilnować przestrzegania przepisów dotyczących ochrony przyrody i środowiska. Łódź ma wbudowaną echosondę, która pozwoli wpłynąć w miejsca dotychczas niedostępne.

1 maja warmińsko-mazurscy policjanci rozpoczną patrolowanie jezior w regionie. Będą mieli do dyspozycji 25 różnych łodzi motorowych i jeden poduszkowiec, a latem wsparcie w oddziałach prewencji. W wakacje do jednostek na Mazurach, gdzie będzie największy ruch turystyczny, będzie oddelegowanych około 30-tu funkcjonariuszy prewencji z Olsztyna.

Podczas spotkania na temat bezpieczeństwa nad wodą, którą z inicjatywy policji zorganizowano w Mikołajkach przedstawiono też ubiegłoroczne statystyki. W poprzednie wakacje w warmińsko-mazurskich jeziorach utonęło 27 osób. Wszyscy to mężczyźni, z czego 23 miało więcej niż 30 lat. Głównymi przyczynami utonięć były: brawura, nieostrożne zachowanie na łodziach i alkohol. (wchr/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, mikołajki, patrol, motorówka
Ruszają patrole elbląskiej policji wodnej

Łodzie przeszły przeglądy i już zostały zwodowane. Jak powiedział Radiu Olsztyn komendant policji w Elblągu inspektor Marek Osik, w komendzie jest 11 funkcjonariuszy z uprawnieniami sternika....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV