Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

1 procent mieszkańców Warmii i Mazur założył konto w ZIP

Konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta założyło dotąd ponad 14 tysięcy osób z Warmii i Mazur. To jeden procent wszystkich mieszkańców regionu.

Zintegrowany Informator Pacjenta – w skrócie ZIP, pozwala sprawdzić gdzie się leczyliśmy i ile za to zapłacił NFZ, gdzie i kiedy wykupiliśmy refundowaną receptę i ile Fundusz dopłacił do leku lub gdzie się leczyć bezpłatnie. Można także znaleźć informację na jakim etapie realizacji jest złożony w NFZ wniosek do sanatorium oraz kiedy i gdzie korzystaliśmy z leczenia uzdrowiskowego.

Konto w ZIP zakładane jest w kilka minut. W tym celu nie trzeba fatygować do NFZ. W najbliższym czasie, pracownicy Funduszu będą dyżurować w olsztyńskim ratuszu i w urzędzie wojewódzkim gdzie także będzie można założyć konto. Dyżury w ratuszu będą od 30 września do 4 października, a w urzędzie wojewódzkim od 7 do 10 października. (wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, NFZ, ZIP
Nocne bieganie docenione w ogólnopolskim plebiscycie

"Trzy Noce w Biegu - Grand Prix Jeziora Wydmińskiego" - to pomysł imprezy sportowej, która wygrała krajowy plebiscyt internetowy w ramach ogólnoeuropejskiej akcji Move Week, czyli...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV