Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

10 ofiara mrozów w regionie

Synoptycy ostrzegają przed nocnymi mrozami na Warmii i Mazurach. Lokalnie temperatura może spaść poniżej minus 20 stopni. Tymczasem od początku grudnia w regionie z wychłodzenia zmarło 10 osób.

Ostatnia ofiara to 57-letni mieszkaniec Ełku. Policję powiadomiła anonimowa osoba, która zauważyła leżącego w śniegu mężczyznę. Kiedy na miejsce przyjechało pogotowie było już za późno – powiedziała Radiu Olsztyn rzecznicza piskiej policji Anna Szybczyńska.

Poprzednie dwa przypadki zamarznięcia w regionie miały miejsce w powiecie ełckim. 19 stycznia trójka przechodniów znalazła ciało 62-letniego mieszkańca Kopijek. Mężczyzna zamarzł sto metrów od domu. Kilka dni wcześniej z powodu wyziębienia zmarła 62-letnia mieszkanka Sajz. Kobietę, także kilka metrów od domu znalazł syn.

Policja prosi aby reagować w każdej sytuacji, kiedy widzimy, że ktoś śpi na mrozie. Dzwoniąc pod numer 800 165 320 można dowiedzieć się, gdzie na Warmii i Mazurach są wolne miejsca noclegowe i jadłodajnie oraz punkty, w których można dostać zimową odzież.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, mróz
zaśniezone białe drogi Warmii i Mazur
Niebezpieczny kulig za traktorem

Choć ferie na Warmii i Mazurach dopiero się rozpoczęły, to policjanci zanotowali pierwszy przypadek nieodpowiedzialnej i niebezpiecznej zimowej zabawy. 17-letni nietrzeźwy traktorzysta spod Braniewa zorganizował kulig...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV