Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

10 osób zmarło tej zimy wskutek mrozu lub zaczadzenia

zima patrol policyjny

3 ofiary śmiertelne tlenku węgla i 7 ofiar mrozów, a do tego dużo zachorowań na grypę i odrę – tak w skrócie wygląda podsumowanie sezonu zimowego na Warmii i Mazurach.

– Choć w wielu przypadkach sytuacja się poprawiła, to wiele jest jeszcze do zrobienia – przyznaje młodszy inspektor Arkadiusz Sylwestrzak, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Jednym z elementów, które mogą być pomocne jest infolinia dla osób bezdomnych. Z roku na rok jest ona coraz popularniejsza podkreśla Krzysztof Marciniak, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Grypa i odra dały się tej zimie wyjątkowo we znaki na Warmii i Mazurach. Na odrę zachorowało ponad 20 tys. osób w powiatach ostródzkim i olsztyńskim. Wojewódzki Inspektor Sanitarny Janusz Dzisko przyznaje, że mocne uderzenie przypuścił wirus grypy.

We znaki dał się również czad – podsumował zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej brygadier Michał Kamieniecki.

Z zimowego podsumowania, wynika również, że coraz popularniejsza jest infolinia dla bezdomnych. Skorzystało z niej cztery razy więcej osób, niż w poprzednim sezonie.

 

 

Autor: M.Świniarski
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, straż, zima, bezdomni
Bus wjechał prosto do rzeki. ZOBACZ FILM

 Przyczyną było prawdopodobnie pęknięcie linki od hamulca postojowego.   Do zdarzenia doszło  na jednej z posesji w gminie Gietrzwałd. Na szczęście w chwili zdarzenia, zarówno w pojeździe...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV