Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

102 załogi, ponad 200 km odcinków specjalnych i ogromne sportowe emocje. Rusza Rajd Polski w Mikołajkach

Ceremonia otwarcia 75.Rajdu Polski (21 września 2018 r.). Fot. P. Getka

Najlepsze załogi europejskich oraz polskich i litewskich mistrzostw ponownie staną do walki na szutrach. Po raz 15. Rajd Polski odbywa się na Mazurach i również po raz 15. jego bazą są Mikołajki.

– Proszę kibiców, żeby szanowali pracę innych – mówi burmistrz Mikołajek, Piotr Jakubowski.

Najważniejsze jest chyba to, żeby te 10% nie zepsuło przepięknej imprezy i wspaniałej zabawy – mieszkańcom, kierowcom i kibicom. Żeby nie niszczyć upraw, nie jeździć po zasiewach. To bardzo denerwuje rolników, bo pomiędzy ich polami położone są przepiękne OS-y. Kiedy im to wszystko niszczymy, to nie ma woli do dalszej współpracy. Są protesty.

W tym roku na trasach możemy oglądać zmagania wyjątkowych włoskich samochodów z tylnym napędem – Abarth. Polskę reprezentuje kierowca Dariusz Poloński i pilot Łukasz Sitek.

Faktycznie samochód jest niepowtarzalny, tylnych napędów zbyt wielu nie ma w stawce. Auto nie tylko z wyglądu, ale i mechanicznie jest bardzo ciekawe. Wyjątkowo szybkie, ale trochę OS-owo nie do końca sprawne. Przez tą tylną oś napędową jest trochę niestabilny i dużo pracy z nim jest. Ale sprawia mnóstwo frajdy

– mówił Dariusz Poloński.

00:00 / 00:00

Rajd Polski potrwa do niedzieli. Towarzyszy mu – jak co roku – Radio Rajdowe Radia Olsztyn. Na Mazurach można go słuchać na 99,6 FM oraz na naszej stronie (klikając ikonę POSŁUCHAJ) i dzięki mobilnej aplikacji Radia Olsztyn.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Chmielewska

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wietrznie na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Ratownicy od rana prowadzą akcje na akwenach

Na Warmii i Mazurach wieje wiatr dochodzący do 3 stopni w skali Beauforta. Ratownicy radzą, aby obserwować sytuację na akwenach. Po ostatnich burzach, jakie przeszły nad...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV