Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

12. Warmiński Kiermas

Trakt Biskupi w Bałdach. Fot. Andrzej Piedziewicz

W Bałdach trwa 12. Warmiński Kiermas tradycji, dialogu i zabawy.

Czego doświadczą Ci, którzy odwiedzą dziś Bałdy? Opowiada Edward Cyfus:

00:00 / 00:00

Impreza potrwa do późnego wieczora. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Olsztyn.

Program 12. Warmińskiego Kiermasu w Bałdach (6 lipca)

12.00 – uroczysta msza św. w kościele w Butrynach z udziałem metropolity warmińskiego.
od 12.00 – Bałdy –  pokazy rzemiosła, prezentacje i konkursy edukacyjne, stoiska z lokalną kuchnią, warmińskim rzemiosłem i sztuką ludową. Ręcznie robione zabawki, ozdoby z suszonych kwiatów, chusty, biżuteria artystyczna, wyroby z wikliny, sery, wędliny, warmińskie miody, kuchy, kompoty i wiele innych.
Warsztaty zielarskie, garncarskie, rękodzielnicze. Pokazy dawnych rzemiosł, strojów i tańców warmińskich. Dawne zabawy podwórkowe, konkursy z nagrodami – wyścigi w workach, toczenie koła za pomocą kija, wyścigi z balonami, kręcenie hula hopem, zabawy z chustą, animacje dla dzieci.

13.15 – uroczyste odsłonięcie głazu pamiątkowego na Trakcie Biskupim dla bpa Jana Stanisława Zbąskiego (fundatorzy Nadleśnictwo Olsztyn i gmina Purda) .

13.45 – kostiumowa inscenizacja powitania biskupa Michała Stefana Radziejowskiego na granicy Warmii. Wystąpią aktorzy Teatru im. Jaracza w Olsztynie – Marian Czarkowski, Jarosław Borodziuk, Marcin Kiszluk oraz amatorzy, statyści i wszyscy zgromadzeni jako stany warmińskie.

14.15 – Folklor warmiński w najlepszym wydaniu – utytułowana Warnijsko Kapela pod kierunkiem Wojciecha Deligi (UWM Olsztyn).

od 17.30 – muzyka na żywo
HORPYNA – zespół od dwudziestu lat obecny na muzycznej scenie. Zaprezentuje tradycyjne utwory grane w stylistyce folkowo-rockowej.
Gwiazda wieczoru: Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół, który powstał z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. Muzycy kontynuują tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych, zachowując przy tym ich naturalny i ponadczasowy urok.

………………….

Zobacz więcej na: https://bit.ly/2xw0ZiF

Autor: M.Szczygło
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Monika Szczygło, bałdy
Dawno temu na Barcji…Sępopol 2019

Rozpoczęła się Odyseja Historyczna „Dawno temu na Barcji...Sępopol 2019”. Jest to cykliczna impreza kultywująca tradycję i historię naszego regionu. Co dokładnie będzie się działo w czasie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV