Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

12,5 mln zł – tyle kosztowała nowa Wojewódzka Biblioteka Publiczna. „To inwestycja w kulturę, a nie wydatek”

Fot. olsztyn24.pl

W Olsztynie został uroczyście otwarty nowy obiekt Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Nowoczesna placówka połączona jest ze zmodernizowanym budynkiem przy ulicy 1 Maja 5.

Na ponad 1300 metrach kwadratowych mieszczą się sale konferencyjne, szkoleniowe, Pracownia Regionalna, czy biblioteka dla dzieci i młodzieży. Obiekt ten spełnia funkcję nie tylko biblioteczną, ale także edukacyjną. Placówka przeprowadza rocznie około 90 szkoleń dla bibliotekarzy. W ubiegłym roku skorzystało z nich 1200 osób.

Wszystkie pomieszczenia biblioteki dostosowane są także do osób niepełnosprawnych. Zamontowane są windy, a osoby niedowidzące będą mogły skorzystać ze skanera odczytującego tekst używając naturalnej mowy. Obiekt dla wszystkich zainteresowanych i czytelników będzie dostępny jutro od 10:00.

Posłuchaj relacji Roberta Lesińskiego

00:00 / 00:00

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w biblioteka, modernizacja
Więcej łóżek, sal porodowych i nowoczesne wyposażenie. Pacjentki szpitala wojewódzkiego w Olsztynie będą rodziły w lepszych warunkach

Zakończyła się trwająca od czterech lat modernizacja oddziału ginekologiczno-położniczego i traktu porodowego. Najważniejsze zmiany to większa liczba łóżek i sal porodowych, które są teraz nowocześnie wyposażone...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV