Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

13-latka uratowała tonącą dziewczynkę. Wojewoda: Jestem pełen uznania dla postawy Natalki

Fot. D. Grzymska

Wciąż głośno o bohaterskim czynie 13-letniej Olsztynianki. Natalka Kalwińska w ubiegły weekend nad jeziorem Maróz uratowała topiącą się 5-letnią Weronikę.

Dziewczynka kąpała się ze swoją mamą, która nagle straciła grunt pod nogami. Obie wpadły pod wodę i zaczęły tonąć. Na pomoc dziecku skoczyła Natalka, która z pomocą zszokowanej matki wyciągnęły pięciolatkę na brzeg. Od kilku dni skromna Natalia Kalwińska udziela wywiadów w mediach, a dziś stawiła się w Urzędzie Wojewódzkim.

Wojewoda Artur Chojecki postanowił docenić bohaterski czyn i wręczył dziewczynce specjalistyczny plecak, który był jej marzeniem. Podkreślał, że gdyby nie bohaterski czyn Natalki, cała sytuacja mogłaby mieć tragiczny finał.

00:00 / 00:00

Na koniec powiedział, że: „chyli czoła przed taką postawą”. Natalka Kalwińska przyznaje, że ma ciągły kontakt z uratowaną przez siebie Weroniką i jej rodziną.

00:00 / 00:00

Wojewoda Artur Chojecki wystąpił do minister spraw wewnętrznych i administracji o przyznanie Natalii Kalwińskiej medalu: „Młody bohater”.

 

Fot. D. Grzymska

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Artur Chojecki, Urząd Wojewódzki, Natalia Kalwińska
Bez zawahania ruszyła na pomoc tonącej dziewczynce. Szybka reakcja nastolatki zapobiegła tragedii nad wodą

Na Warmii i Mazurach od początku roku utonęło 15 osób. Statystyki nie są jednak w stanie ująć tych osób, które udało się uratować, gdy pomoc przyszła...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV