Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

13. rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

Papież Jan Paweł II. Fot. diecezjasandomierska

13. rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.  Szczególnie wspominamy 02.04.2005 r. – dzień i godzinę odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II.

Papież Polak, kanonizowany w 2014 roku, kilkakrotnie odwiedzał Warmię i Mazury. W 1991 roku Ojciec Święty spotkał się m.in. z pacjentami olsztyńskiego Szpitala Dziecięcego. Pobłogosławił 16-letnią wówczas Krystynę Wrzosek-Rażniak, która na naszej antenie, po latach, tak wspominała te wydarzeni.

Niesamowita radość, ciepło Ojca Świętego i jego niesamowity dotyk dłoni zostały do dziś dnia. Jak się pojawił moje życie całkowicie się zmieniło. jak wstaję, to modlę się do niego o kolejny dobry dzień. Udało mi się założyć szczęśliwą rodzinę, mam wspaniałego syna.

Otwartość Jana Pawła II wspominał również współorganizator wizyty Papieża w szpitalu ksiądz Michał Tunkiewicz.

Przed wyjściem chciał umyć ręce i skorzystać z toalety i była konsternacja, bo tego nikt nie przewidział. Ojciec Święty zszedł do łazienki, a tam panie zostawiły kwiaty, które zostały z dekoracji. Jan Paweł II gdy wyszedł z łazienki skomentował, że nawet w łazience dla Ojca Świętego kwiaty ktoś specjalnie przygotował. To był taki wesoły akcent za zakończenie.

Pokolenie JP II, to cykl audycji o fenomenie pokolenia ukształtowanego przez św. Jana Pawła II.  Zaprasza Marek Lewiński.

Posłuchaj audycji Pokolenie JP II

Redakcja: G.Kasjaniuk za BSChromy/ M. Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
29-latek zmarł w komisariacie w Iławie. Prokuratura prowadzi śledztwo

Pod nadzorem prokuratury wyjaśniane są okoliczności śmierci 29-letniego mieszkańca powiatu iławskiego, który zmarł w komendzie policji w Iławie. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek po godzinie 22:00...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV