Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

14 chętnych do budowy drogi nr 65

14 wykonawców zgłosiło się do przetargu na modernizację drogi krajowej nr 65 Gołdap – Kowale Oleckie, która ma zostać zakończona do sierpnia przyszłego roku. Rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie Karol Głębocki powiedział, że przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 65 odbywa się w dwóch etapach.

W pierwszym oceniane jest doświadczenie oraz potencjał techniczny i ekonomiczny 14 wykonawców, którzy do dziś złożyli wnioski o dopuszczenie do postępowania. Wykonawcy zakwalifikowani do drugiego etapu zostaną zaproszeni do złożenia ofert cenowych. Podpisanie umowy zaplanowano na czerwiec tego roku.

Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca sierpnia przyszłego roku. Wykonawca może jednak zaproponować wcześniejszy termin. Przewidywany czas prac budowlanych jest jednym z kryteriów oceny ofert.

Zwycięzca przetargu rozbuduje drogę krajową z Gołdapi do Kowali Oleckich. Na odcinku o długości 16 km zostanie poszerzona i wzmocniona jezdnia oraz przebudowane skrzyżowania, powstaną zatoki autobusowe, chodniki i oświetlenie. Po przebudowie dwa pasy ruchu wraz z poboczem będą miały 8 metrów szerokości. Zwiększy się również dopuszczalne obciążenie drogi.

Dofinansowanie tej inwestycji z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja ma wynieść 10 mln euro. Wnioski o dopuszczenie do przetargu złożyły: Eurovia Polska, Metrostav, Mostostal Warszawa, Budimex, Mota-Engil Central Europe, Sando Budownictwo Polska, Strabag, Skanska oraz konsorcja, których liderami są: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Suwałk, Berger Bau Polska, Bunte Polska, Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Gajewa i Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua. (pap/gol/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gołdap, budowa, droga
Unijne środki na odpady w Gołdapi

Gmina Gołdap jest kolejnym samorządem, który otrzyma unijne dofinansowanie na rekultywację składowisk odpadów. Zdegradowane grunty odzyskają wartości użytkowe i przyrodnicze, dzięki odtworzeniu gleby oraz uregulowanie stosunków...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV