Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

15 lat więzienia za brutalne pobicie matki i zostawienie jej bez pomocy

Fot. fotolia

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał na 15 lat więzienia mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego, który brutalnie pobił matkę.

Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana, bo kobieta po pobiciu zmarła, ale nie to było przyczyną jej śmierci. Prokurator postawił 44-letniemu Krzysztofowi Z. dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył złamania sądowego zakazu zbliżania się do matki. Mężczyzna został wcześniej aresztowany za znęcanie się na kobietą.

Drugi zarzut dotyczył usiłowania zabójstwa Jadwigi Z.   Niemal rok temu została brutalnie pobita w mieszkaniu w Lidzbarku Warmińskim.  Kobieta skutecznie się broniła, dlatego mimo ciężkich obrażeń nie zginęła.

Mężczyzna zostawił ranną bez pomocy. Wrócił do mieszkania po dwóch dniach. Matka Krzysztofa Z. już nie żyła. Wtedy próbował popełnić samobójstwo.

Według ustaleń śledczych, przyczyną śmierci Jadwigi Z. było nagłe zatrzymanie krążenia spowodowane zatorem pnia płucnego, które nie miało jednak związku z pobiciem.

Oskarżony nie przyznał się do zarzutu usiłowania zabicia własnej matki. Oprócz kary więzienia sąd orzekł wobec oskarżonego przymusowe leczenie w ośrodku dla osób uzależnionych od alkoholu. Mężczyzna odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy. Wyrok nie jest prawomocny.

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pobicie, alkohol, wyrok, kara, matka, syn
Rok temu śmiertelnie potrącił dwie nastolatki. Kiedy poznamy wyrok w sprawie 28-latka?

Do 2 kwietnia Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim odroczył publikację wyroku w procesie Radosława G. oskarżonego o kierowanie autem pod wpływem środków odurzających i śmiertelne potrącenie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV