Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

15 lat więzienia za zabójstwo trójki synów. Sąd apelacyjny utrzymał w mocy wyrok wobec Lucyny D. z Lubawy

Wojewódzki Sąd Administracyjny

Sąd Apelacyjny w Gdańsku utrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Elblągu wydany w sprawie Lucyny D. skazanej za zabójstwo dzieci. Obrońca chciał niższej kary.

Przyczyną śmierci dzieci było gwałtowne uduszenie. Zwłoki dzieci kobieta trzymała w zamrażalce. Lucyna D. trzykrotnie była skazywana za zabójstwo swoich nowo narodzonych dzieci.

Pierwszy proces toczył się w Elblągu od maja do września 2014 roku. Kobieta została wówczas skazana na 25 lat więzienia. Wyrok zaskarżył jej obrońca, a gdański Sąd Apelacyjny uchylił go i nakazał ponowne przeprowadzenie procesu. Drugi proces ruszył w grudniu 2015 roku. Ponownie sąd w Elblągu uznał, że kobieta jest winna zabójstwa. Tym razem jednak skazał ją na 15 lat więzienia. Od tego wyroku także odwołała się obrona. Sprawa po raz trzeci wróciła do elbląskiego sądu w grudniu zeszłego roku. Ten znowu skazał Lucynę D. na 15 lat więzienia.

Dziś Sąd Apelacyjny w Gdańsku rozpoznawał sprawę mieszkanki Lubawy i utrzymał w mocy wyrok wydany przez elbląski Sąd Okręgowy. Wyrok jest prawomocny. O warunkowe zwolnienie kobieta będzie się mogła ubiegać po 12 latach pobytu w więzieniu.

Autor: PKarpiszen
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, dzieciobójczyni, apelacja
Ujawnienie tajemnicy sędziowskiej powodem odwołania prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu. Znamy wyjaśnienie prezesa

Minister sprawiedliwości odwołał ze stanowiska prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu sędziego Marka Omelana. Sędzia twierdzi, iż decyzja ministra została spowodowana odwołaniem przez niego jednego ławników. Od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV