Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana zostanie przeniesiona do Olsztyna. W Elblągu zdania są podzielone

16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana. Fot. archiwum 16. PDZ

W Elblągu nie cichnie temat przenosin dowództwa 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Przypomnijmy, decyzję o zmianie lokalizacji sztabu z Białobrzegów do Olsztyna podjął Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Elbląski parlamentarzysta – senator z ramienia Platformy Obywatelskiej, Jerzy Wcisła dziwi się tej decyzji. Z jego opinią nie zgadza się inny parlamentarzysta, Jerzy Wilk z Prawa i Sprawiedliwości.

Dowództwo 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej stacjonowało w Elblągu od 1949 roku. W 2017 roku zostało przeniesione do Białobrzegów pod Warszawą, a do końca roku sztab ma być w Olsztynie.

Podczas konferencji prasowej senator Jerzy Wcisła odniósł się także do rządowego programu „100 obwodnic”, a także przypomniał, że pogłębienie toru wodnego na rzece Elbląg, które będzie realizowane w ramach budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, nie obejmuje Portu Morskiego w Elblągu. Inwestycja kończy się około 2 km przed portem.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jerzy Wilk, Jerzy Wcisła
Ubiegający się o reelekcję senator Jerzy Wcisła z Platformy Obywatelskiej z poparciem Lewicy i PSL

W okręgu elbląskim, w wyborach do Senatu, oprócz Jerzego Wcisły startują: pochodzący z Pasłęka były senator, obecnie wicewojewoda Sławomir Sadowski z PiS oraz Artur Piegdoń z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV