Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

16. Pułk Logistyczny przyjął w szeregi pierwszych oficerów i szeregowych

Fot. M. Stankiewicz

Stacjonujący w Elblągu 16. Pułk Logistyczny przyjął w szeregi pierwszych nowych oficerów i szeregowych. Pułk zaczął już funkcjonowanie w nowej siedzibie, w koszarach przy ulicy Łęczyckiej.

Dawniej były one m.in miejscem działania pancerniaków. Dziś mieszczą formację, która tworzy bezpośrednie zaplecze logistyczne, techniczne i remontowe 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Nowoczesna jednostka potrzebuje wielu specjalistów. Pierwsi już zostali wcieleni do pułku. Zgodnie z ceremoniałem wojskowym – podkreśla oficer prasowy pułku ppłk rezerwy Zbigniew Tuszyński.

Oficerowie i szeregowi dostali też wyposażenie specjalne.

16. Pułk Logistyczny jest następcą 16. Żuławskiego batalionu Remontowego. Jest pierwszą, tak wyjątkowo sformowaną jednostką techniczną w historii Wojska Polskiego. Za dwa lata będzie dysponować najnowocześniejszą w armii halą remontową, której budowa właśnie trwa.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Bilbord pokazuje, jak dużo zmian dokonało się przez 4 lata”. W Ełku członkowie PiS podsumowali działania rządu

Dobry czas dla Polski - pod takim hasłem we wszystkich województwa trwa akcja bilbordowa Prawa i Sprawiedliwości, w trakcie której partia podsumowuje dokonania ostatnich 4 lat....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV