Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

2 firmy zadbają o czystość Olsztyna

Przetarg na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców Olsztyna został ostatecznie rozstrzygnięty.

Koperty z ofertami zostały otwarte pod koniec minionego tygodnia, brakowało jednak kilku dokumentów i dopiero dziś zapadły ostateczne decyzje. Olsztyn będzie podzielony na sześć okręgów, które obsłużą dwie wybrane w przetargu firmy – powiedział Radiu Olsztyn Piotr Grzymowicz. Na terenie pięciu okręgów miasto Olsztyn obsługiwać będzie firma Remondis, w jednym okręgu, obejmującym osiedla Pojezierze i Kormoran, odpady odbierać będzie firma Koma. Nieczystości będą następnie zagospodarowywane, przetwarzane i przewożone do Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego:

00:00 / 00:00

Szacunkowa wartość przetargu, obejmująca wszystkie strefy Olsztyna, wynosi prawie 32 miliony złotych. Stawka za odbiór odpadów komunalnych ma być naliczana od osoby i będzie wynosić miesięcznie 14 złotych 41 groszy za śmieci niesegregowane i 9 złotych 80 groszy za odpady posegregowane. Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zmiany wejdą w życie 1 lipca. (grab/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, śmieci
Szczytno porządkuje śmieci

Znane są już prawie wszystkie firmy, które zajmą się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów z poszczególnych miast i gmin powiatu szczycieńskiego. Przetargi wyłoniły firmy, które przez najbliższe...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV