Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

2 nowe przypadki koronawirusa na Warmii i Mazurach, w kraju 239. Są też kolejne zgony

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 239 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym 84 na Śląsku. Na Warmii i Mazurach SARS-Cov-2 wykryto u 2 osób. Zmarło 19 chorych.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 239 osób, w tym u 84 na Śląsku – poinformowało przed południem Ministerstwo Zdrowia. Do tej pory zanotowano łącznie 34 tysiące 93 przypadki. Resort podał też, że zmarło kolejne 19 osób, w sumie nie żyją 1463 osoby.

W województwie warmińsko-mazurskim zachorowały dwie osoby z powiatu ostródzkiego. Dziewczynka i młoda kobieta są w dobrym stanie i przebywają w izolacji domowej. Hospitalizowanych jest 16 osób, w kwarantannie domowej przebywa 1069, a 771 osób objęto nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory w regionie potwierdzono 244 zakażenia koronawirusem, 177 osób wyzdrowiało, a jedna zmarła.

Nowe przypadki SARS-Cov-2 dotyczą osób z województw: śląskiego (84), małopolskiego (44), wielkopolskiego (26), mazowieckiego (21), podlaskiego (20), łódzkiego (17), świętokrzyskiego (8), dolnośląskiego (6), kujawsko-pomorskiego (3), lubuskiego (2), podkarpackiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2), opolskiego (1) i pomorskiego (1).

Resort poinformował o śmierci kolejnych 19 osób zakażonych koronawirusem, w wieku od 42 do 91 lat. Zgony miały miejsce we Wrocławiu, Szczecinie, Turku, Zgierzu, Biłgoraju, Płocku, Warszawie, Siedlcach, Starachowicach, Raciborzu i Tychach. Wszystkie zmarłe osoby, jak wskazał resort zdrowia, miały choroby współistniejące.

 

Autor: B.Świerkowska-Chromy za MZ/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, SARS-Cov-2, COVID-19
Są nowe zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. Chorzy trafili do szpitala

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 247 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Dwa z nich dotyczą Warmii i Mazur. W regionie obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u starszej kobiety...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV