Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

20-lecie Euroregionu Bałtyk. W Elblągu podsumowują dotychczasowe dokonania

Sekretariat Euroregionu Bałtyk mieści się w Elblągu

Euroregion Bałtyk działa od 20-lat. Z okazji  jubileuszu w Elblągu zorganizowano międzynarodową konferencję podsumowująca dotychczasową działalność.

Euroregion Bałtyk jest organizacją opartą na współpracy, zakotwiczoną w południowo-wschodniej części regionu Morza Bałtyckiego. Z krajami takimi jak Dania, Szwecja, Litwa oraz Rosja współpracuje w takich dziedzinach jak ochrona środowiska, turystyka, sprawy społeczne, czy rolnictwo.

Jako stowarzyszenie do życia zostało powołane w lutym 1998 roku. Przez ten czas zrealizowało liczne projekty, które wpisały się w potrzeby lokalnych mieszkańców.

Euroregion Bałtyk aktywnie uczestniczy w rozwoju rad młodzieżowych i ich uczestnictwie w lokalnej polityce. Konferencja z okazji 20-lecia istnienia Euroregionu potrwa do piątku. Jej uczestnicy podsumują dotychczasowe osiągnięcia Euroregionu oraz określą strategię wobec współczesnych wyzwań w szerszym kontekście współpracy w regionie Morza Bałtyckiego i Unii Europejskiej.

Autorka: A. Puzdrowska
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wynajmował mieszkania, by je okradać. Wpadł, gdy wrócił po plecak

Wynajmował mieszkania na kilka dni, nie płacił czynszu, a potem je okradał - policjanci zatrzymali 29-latka na gorącym uczynku. Na komendę zgłosił się jeden z pokrzywdzonych....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV