Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

20 pikników na 20-lecie Polski w NATO. Na Warmii i Mazurach świętowano w Elblągu i Giżycku

Fot. Mira Stankiewicz

W sobotę o godz. 11.00, w 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju, rozpoczęły się pikniki wojskowe pod hasłem „20 lat Polski w NATO”. Atrakcja przygotowana przez MON to część oficjalnych obchodów organizowanych z okazji wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego w 1999 r.

ELBLĄG

Mimo niesprzyjającej pogody, chłodu i deszczu elbląski piknik z okazji 20-lecia Polski w NATO cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem na poligon przy Alei Piłsudskiego weszły tłumy. A było co podziwiać. Bo oprócz czołgu, wozów bojowych, nowoczesnego sprzętu czy broni, można było zajrzeć też do szpitala polowego czy wojskowej kuchni, która wydała półtora tysiąca porcji żołnierskiej grochówki.

Każdy mógł porozmawiać z przedstawicielami różnych specjalności wojskowych. I przekonać, że polska armia ma się dobrze – co potwierdzał starszy chorąży sztabowy Krzysztof Czubiński z Pułku Wsparcia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód, człowiek doświadczony na najtrudniejszych misjach w Iranie i Afganistanie. Jak mówił, nie mamy się czego wstydzić, mamy dobre wyszkolenie i coraz lepszy sprzęt. I podkreślał, że współpraca z kolegami z armii NATO układa się wzorowo. Zarówno w trakcie pracy, jak i w kontaktach towarzyskich.

Piknik na 20-lecie wstąpienia Polski do NATO zorganizował Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu z udziałem 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej oraz Żandarmerii Wojskowej. Imprezę uświetniły występy artystyczne zespołów z klubów wojskowych i Orkiestra Wojskowa z Elbląga.

GIŻYCKO

Natomiast 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana w Giżycku zorganizowała piknik wojskowy na placu apelowym przy ul. 1 Maja.  Można było obejrzeć wystawę poświęconą wstąpieniu Polski do NATO i posłuchać Giżyckiej Orkiestry Wojskowej. Podczas uroczystości chętni oddali krew. Nie zabrakło również pokazu sprzętu wojskowego i tradycyjnej grochówki.

 

Autor: M. Stankiewicz/M. Zbrożek
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nato, piknik wojskowy
20 pikników na 20-lecie Polski w NATO. Sprawdź, które jednostki można odwiedzić na Warmii i Mazurach

Rosomak, Krab, czołg Leopard, Langusta, to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na wszystkich, którzy 9 marca przyjdą na pikniki wojskowe w całej Polsce. Na Warmii i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV