Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 20 załóg wzięło udział w Międzynarodowych Regatach o Puchar Trzech Marszałków

Zwycięzcy Regat o Puchar Trzech Marszałków. Fot. Aneta Pastuszka

Po raz dziesiąty żeglarze z trzech regionów rywalizowali o Puchar Trzech Marszałków. Tym razem jednostki ścigały się na trasie między Tolkmickiem a Fromborkiem.

Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków to wydarzenie, które integruje nie tylko żeglarzy, ale także województwo pomorskie, warmińsko-mazurskie oraz rosyjski obwód kaliningradzki. Regaty co roku odbywają się na wodach Zalewu Wiślanego. To okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale i towarzyskich spotkań. Międzynarodowe Regaty to święto wszystkich wodniaków.

Konkurencja była spora. W zawodach wystartowały 24 załogi. – Połowa z nich to żeglarze z obwodu kaliningradzkiego – mówiła Grażyna Kluge, wiceprzewodnicząca sejmiku warmińsko – mazurskiego.

Nagrody przyznawane są w trzech grupach. W pierwszej najwyższe miejsce na podium zajął jacht Litwinka 2, w drugiej Berbeć 2, natomiast w trzeciej grupie najwyższe miejsce na podium należało do jachtu Vega.

Pogoda pozwoliła wszystkim załogom pokazać na co je stać – podkreśla Adam Kapczyński, który wraz z załogą zajął pierwsze miejsce.

Było wszystko co potrzeba: adrenalina, wiatr i wymarzona pogoda  sprzyjająca żeglarzom – przyznała jedna z uczestniczek regat Daria Rybarczyk.

Zwycięzcy Regat o Puchar Trzech Marszałków. Fot. Aneta Pastuszka

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w regaty, Zalew Wiślany, żeglarze, puchar
Żeglarze zauważyli psa na środku jeziora i wezwali ratowników. Trwają poszukiwania właściciela

Trwają poszukiwania właściciela niezwykłego pływaka. W poniedziałek na środku jeziora Mamry zszokowani żeglarze zobaczyli płynącego samotnie białego psa rasy west. Załoga wezwała ratowników wodnych. Wyłowiony pies...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV