Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

200 strażaków walczyło ze skutkami silnego wiatru. Dziś porywy mogą osiągnąć 65 km/h

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Na Warmii i Mazurach silniej powiało. W ciągu ostatnich godzin strażacy usunęli z dróg i chodników w całym regionie ponad 30 połamanych przez wichurę drzew i gałęzi.

Były to głównie połamane konary drzew i powalone drzewa. W żadnym ze zdarzeń nie odnotowaliśmy osób poszkodowanych, a walczyło około 200 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiecie olsztyńskim

– mówi rzecznik strażaków z Warmii i Mazur starszy kapitan Rafał Melnyk.

00:00 / 00:00

W Olsztynie drzewo przewróciło się na blok mieszkalny przy ulicy Burskiego. Nikomu nic się nie stało, gałęzie wybiły jedynie dwie szyby.

Prądu nie ma w kilkudziesięciu miejscowościach regionu, m.in. w powiatach olsztyńskim, mrągowskim i kętrzyńskim. Energetycy pracują przy usuwaniu awarii.

Dziś w Warmińsko-Mazurskiem znowu silniej powieje. Zachodni i północno-zachodni wiatr, zwłaszcza we wschodniej części regionu, w porywach ma osiągać prędkość 65 km/h.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drzewa, wiatr, gałęzie
Strażacy wyjeżdżali 17 razy. Wiatr zerwał cumy i połamał konary

Wczoraj na Warmii i Mazurach miejscami silniej powiało. Strażacy wyjeżdżali 17 razy, by usunąć powalone na drogi drzewa i konary. Na Mazurach, w powiatach ełckim i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV