Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

21-latek zatrzymany za strzelanie do przechodniów z wiatrówki

Fot. fotolia.com

 

Policjanci z Morąga zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który na ulicy strzelał z wiatrówki do przechodniów – poinformowała w piątek warmińsko-mazurska policja. Podejrzany usłyszał już zarzut w tej sprawie i przyznał się do winy.

Jak powiedziała mł. asp. Anna Balińska z komendy powiatowej w Ostródzie, policja otrzymała zgłoszenie, że grupka młodych ludzi siedzi na ławce ul. Mickiewicza i strzela do przechodniów. – Na szczęście nikt nie został trafiony, nikomu nic się nie stało – dodała.

Według niej, policję zawiadomiła jedna z osób, w których stronę padały strzały. Podejrzanego 21-letniego mieszkańca Morąga udało się wytypować i zatrzymać na podstawie „szeregu przeprowadzonych czynności”, w tym rozmów ze świadkami i ustaleń operacyjnych.

W jego mieszkaniu zrobiliśmy przeszukanie i w łóżku znaleźliśmy ukrytą wiatrówkę, z której strzelał w kierunku przechodniów. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Przyznał się do zarzutu, ale nie umiał wytłumaczyć swojego zachowania

– mówiła policjantka.

Mł. asp. Balińska poinformowała również, że 21-latek strzelał śrucinami, a znaleziona u niego wiatrówka to pistolet zasilany sprężonym dwutlenkiem węgla. Podejrzanemu przedstawiono zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Według policji mężczyzna był wcześniej karany za kradzieże i włamania.

Autor: M. Boguszewski (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, wiatrówka, strzelanie, morąg
Giżyccy funkcjonariusze sprawdzają kierowców pod kątem alkoholu i środków odurzających

Więcej policjantów na drogach powiatu giżyckiego. Od rana trwa akcja "Alkohol i narkotyki ". Mimo ciągłych apeli o trzeźwość za kierownicą, wiele osób wciąż łamie przepisy....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV