Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

23. finał WOŚP na Warmii i Mazurach

Fot. Łukasz Węglewski

W całej Polsce trwa 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Atrakcji nie brakuje również w miejscowościach Warmii i Mazur.

Biesal
Orkiestra Jurka Owsiaka gra w Wiejskim Domu Kultury w Biesalu w gminie Gietrzwałd. W programie są występy artystyczne, licytacje, kiermasz ciast a o godz. 20 rozbłyśnie Światełko do nieba. W tym roku w Biesalu wystąpią: zespoły DŚDorsh i Sztof, Kapela Wspaniałego Teatru bez Nazwy, dzieci i młodzież z Pałacu Młodzieży w Olsztynie i uczniowie szkoły w Biesalu. Będą też pokazy sportowe i taneczne. Wylicytować można obrazy lokalnych artystów, wyroby z gliny, filcu, drewna i metalu oraz inne cenne przedmioty. Sa też gadżety przesłane przez Fundację WOŚP, koszulki, książka z dedykacją Krystyny Jandy, koszulka z autografem Mameda Chalidowa, piłka do siatkówki z autografem trenera reprezentacji Polski Stephane’ a Antigi, koszulka i czapeczka z autografem Krzysztofa Hołowczyca, ekskluzywne karty do gry i koszulka mistrzów świata w brydżu sportowym. Wylicytować można też meble.

Biskupiec
W Biskupcu orkiestra gra nie tylko głośno, ale i szybko. Od rana dzieci i wszyscy chętni mogli przeżyć wyjątkowe emocje podczas przejażdżki trasą offroadową. Wystarczyło dorzucić się do skarbonki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

00:00 / 00:00

Po godz. 19 zagra gwiazda wieczoru – zespół Berkut, a światełko do nieba rozbłyśnie o godz. 20.00.

Ełk
170 wolontariuszy zbiera pieniądze na ulicach Ełku. Do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyli się jak co roku strażacy. Na osiedlu Jeziorna w grupie kwestujących strażaków znalazł się 6-letni Igor. Najliczniejszą grupą wolontariuszy jest młodzież. Ełczanie chętnie wrzucają do puszek, bo widza, że pieniądze są wykorzystywane na dobre cele.

Fot. Małgorzata Zbrożek

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieści się w Ełckim centrum Kultury. Tam można m.in. postrzelać z broni elektronicznej, nauczyć się rzeźbienia w mydle i wylicytować koszulę Roberta Lewandowskiego.

W Ełckim Centrum Kultury można postrzelać z broni lub porzeźbić. Fot. Małgorzata Zbrożek

Lidzbark Warmiński
W mieście trwa Granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy przy pingpongowych stołach. Podczas meczów tenisa stołowego – nie tylko między zawodowcami, nie zabraknie oczywiście licytacji, z których dochód trafi do orkiestrowych puszek.

O szczegółach opowiada Zbyszek Pietkiewicz – trener ekstraklasowego zespołu tenisistek stołowych – Warmia Zamer Lidzbark Warmiński i organizator imprezy.

00:00 / 00:00

Przedmioty wystawione na aukcje będą bardzo atrakcyjne.

00:00 / 00:00

Granie z WOŚP przy pingpongowych stołach odbywa się w lidzbarskiej hali sportowej przy ulicy Polnej.

Fot. Mariusz Bojarowicz

Mątki
Na Finał 23. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy atrakcje przygotowali również strzelcy z Warmińskiego Klubu Strzeleckiego „10”. Na strzelicy w Mątkach, każdy kto wrzuci datek na Orkiestrę Jurka Owsiaka, może sprawdzić się w strzelaniu, a sprzętu jest dużo – mówi Rober Wasilewski, prezes klubu.

00:00 / 00:00

Fot. Michał Porycki

Strzelcy z Warmińskiego Klubu Strzeleckiego „10”, na strzelnicy w Mątkach będą do godz. 16.

Mrągowo
W Mrągowie licytowane są koszulki WOŚP.

00:00 / 00:00

Nie brakuje jednak także bardziej cennych fantów, można było na przykład wylicytować…przejażdżki rajdowymi autami. Atrakcje w tym mieście potrwają do 16 i wtedy też na niebie rozbłyśnie światełko do nieba przed Centrum Kultury i Turystyki.

 (mzbroż/pświn/kdym/mpor/skra/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WOŚP, pomoc
Co będzie licytowane podczas 23. finału WOŚP

Co roku zbiórkom organizowanym podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszą licytacje gadżetów orkiestry i przedmiotów ofiarowywanych przez sponsorów. Pieniądze zebrane w najbliższą niedzielę przez Wielka Orkiestrę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV