Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

24-latek, który groził prezydentowi Olsztyna w internecie usłyszał zarzuty. Będzie wniosek o tymczasowy areszt

Fot. fotolia

W środę rano prokuratura złoży wniosek do olsztyńskiego Sądu Rejonowego o tymczasowe aresztowanie Sergiusza P. na 3 miesiące. Dziś 24-latka, który w internecie groził prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi przesłuchał prokurator.

Jak powiedział Radiu Olsztyn rzecznik olsztyńskiej Prokuratury Okręgowej Krzysztof Stodolny, mężczyzna usłyszał dwa zarzuty.

Prokuratura przedstawiła mężczyźnie zarzut publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni zabójstwa. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz do posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany za co można trafić do więzienia na 10 lat.

Prokurator Stodolny dodał, że obecnie podejrzany i jego obrońca zapoznają się z materiałem dowodowym.

Sergiusz P. został zatrzymany po tym, jak funkcjonariusze zajmujący się cyberprzestępczością natrafili na wpis sugerujący, że zdrowie i życie prezydenta Olsztyna może być zagrożone

– mówi rzecznik olsztyńskiej policji aspirant Rafał Prokopczyk.

00:00 / 00:00

Policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Olsztyna, po tym jak na portalu internetowym lokalnej gazety, skomentował zabójstwo Pawła Adamowicza: „Złodziej i oszust i s.. powinien gardło podciąć na koniec zamiast pajacować po scenie” – i dalej dodał: „Następny będzie Grzybowicz”. Jak nieoficjalnie ustalono, zatrzymany mężczyzna miał publikować więcej wpisów utrzymanych w podobnym tonie. W ocenie policji „Grzybowicz” to przekręcone nazwisko prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Posłuchaj relacji kingi Grabowskiej

Podobne groźby po wydarzeniach w Gdańsku były też kierowane wobec włodarzy m.in. Wrocławia i Poznania.

 

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Piotr Grzymowicz, zatrzymanie, groźby
Trudne warunki na drogach w regionie. W pobliżu Węgorzewa osobówka zderzyła się z autobusem

Przy wjeździe do Węgorzewa w miejscowości Kolonia Rybacka samochód osobowy zderzył się we wtorek rano z autobusem. Kierowca auta został zabrany do szpitala, a wjazd do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV