Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

25 godzin biegania na 25-lecie Amatorskiego Klubu Maratończyka

Amatorski Klub Maratończyka w Olsztynie obchodzi ćwierćwiecze

Bądź z Nami, bez Ciebie nie biegamy! Pod takim hasłem swoje 25 urodziny świętuje Amatorski Klub Maratończyka w Olsztynie. W ten weekend biegacze opanują ścieżkę rekreacyjną wokół Jeziora Długiego.

1 października to ważny dzień dla olsztyńskich biegaczy również dlatego, że rusza 5. edycja cyklu CITY TRAIL. I to właśnie od biegu nad Jeziorem Długim rozpocznie się świętowanie jubileuszu. Punktualnie o 11 wystartuje bieg, który jednocześnie jest mistrzostwami grupy AKM Olsztyn na dystansie 5 km. Po jego zakończeniu poznamy najszybszych biegaczy klubu – Mistrza i Mistrzynię AKM Olsztyn. Nagrodami dla najlepszych będą pakiety na cały cykl CITY TRAIL w Olsztynie oraz sprzęt sportowy.

6 biegów, czyli CITY TRAIL
Cykl CITY TRAIL składa się z 6 biegów. Każdy odbędzie się nad Jeziorem Długim w Olsztynie i będzie liczył 5 km. Terminy kolejnych imprez to: 29 października, 26 listopada, 14 stycznia, 18 lutego, 25 marca. Warto zaznaczyć, że podczas każdych zawodów organizowane są również biegi dla dzieci i młodzieży. Zapisy i szczegóły znajdują się na www.citytrail.pl

25 godzin biegania na 25 urodziny
O godzinie 15 organizatorzy zapraszają do Leśna Fun&Grill na start wyjątkowej sztafety. Aby uczcić 25 urodziny przez 25 godzin biegać będą po utwardzonej części ścieżki rekreacyjnej – 2,5 kilometrowej pętli między ulicami Leśną, Bałtycką z wykorzystaniem mostka na jeziorze. Do celebrowania jubileuszu Amatorski Klub Maratończyka w Olsztynie zaprasza wszystkich chętnych. Wystarczą chęci oraz wygodne buty. Dołączyć można w dowolnym momencie, na dowolnym dystansie, biegiem w dowolnym tempie.

Wielki finał w niedzielę
Finał imprezy odbędzie się w niedzielę (2 października) o godzinie 16. Ostatnią zmianę sztafety poprowadzą najstarsi aktywni biegacze grupy: Stefan Kurdyła, Janek Ambrożko i Sergiusz Demczuk. Swoją obecność zapowiedziało również wielu byłych biegaczy, którzy przed 25 laty tworzyli podstawy biegania w stolicy Warmii i Mazur. Wśród nich inicjator powstania klubu i pierwszy prezes Zdzisław Kalinowski.

Na początku lat 90-tych biegało nas może 10-15 osób. Klub zrzeszał pasjonatów biegania wcześniej skupionych przy TKKF-ie. 80% treningów odbywało się lesie miejskim za dawnym WDK-iem. Kiedy trzeba było odbyć trening po nawierzchni asfaltowej spotykaliśmy się na Jarotach i biegaliśmy w kierunku Butryn. W ciągu godziny mijały nas może ze 3 samochody. Jeżeli ktoś nie zdążył przeprowadzić treningu przy świetle dziennym pozostawało bieganie wzdłuż ulicznych latarni. Najpopularniejsze były ulice Dworcowa, Kętrzyńskiego, Pstrowskiego. Pamiętam ża na zawody najczęściej jeździliśmy do Warszawy i Trójmiasta. Braliśmy udział w historycznych już maratonach: Pokoju w Warszawie, Juranda w Szczytnie czy Grunwaldzkim z pól Grunwaldu do Olsztyna.

Amatorski Klub Maratończyka w Olsztynie świętuje 25. urodziny

Amatorski Klub Maratończyka w Olsztynie obchodzi ćwierćwiecze

(bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bieg, maraton, bieganie, AKM Olsztyn
Nasi w Rio – Karol Zalewski

W tej dyscyplinie nie ma skomplikowanych zasad. Nie ma not za styl czy punktów za wykonanie określonych elementów. Liczy się szybkość i trzymanie się swojego toru....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV