Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

26-latek chciał oszukać „na syna”

Oszust próbował wmówić mieszkańcowi Bartoszyc, że jest jego synem i chciał wyłudzić pieniądze.

Do 63-latka zadzwonił jakiś mężczyzna mówiąc, że jest jego synem i potrzebuje pomocy. Powiedział, że spowodował wypadek i musi mieć 93 tysiące euro żeby zapłacić poszkodowanemu.

Mieszkaniec Bartoszyc poszedł do banku, ale zamiast wypłacić pieniądze opowiedział całą historię kasjerce, prosząc o pomoc, bo od samego początku podejrzewał, że to jest oszustwo. Pracownica banku natychmiast powiadomiła policję. Funkcjonariusze, którzy przyjechali do banku poinstruowali 63-latka jak ma się dalej zachowywać, aby nie spłoszyć oszusta.

Zgodnie z planem, mężczyzna wyszedł z banku z kopertami, w których zamiast pieniędzy był pocięty papier i pojechał w umówione miejsce, aby przekazać je oszustowi. Tam policjanci zatrzymali 26-latka, który odbierał koperty. Znaleźli przy nim ponad 4 tysiące złotych i kilka telefonów komórkowych.

Mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego usłyszał już zarzuty. Za próbę wyłudzenia pieniędzy grozi mu do 8 lat więzienia. Policjanci wystąpili z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

 

(wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze
Ukradł pieniądze na budowę domu

W ostatnim czasie wielokrotnie informowaliśmy o różnych sposobach naciągania, między innymi metodą na wnuczka czy policjanta. Małżeństwo z Olsztyna, które chciało wybudować wymarzony dom, trafiło na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV