DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

I ligi piłkarzy ręcznych – 3 kolejka: Pogoń Mebli, cenna wygrana Warmii w Kościerzynie

Trener Grzegorz Czapla – ekspresyjny dyrygent drużyny Meble Wójcik, fot. Andrzej Minkiewicz

Wielka i nieskuteczna pogoń elbląskich szczypiorniści Mebli Wójcik w Gdyni i niespodziewana wygrana Warmii w Kościerzynie – tak w skrócie wyglądała 3. kolejka I ligi piłkarzy ręcznych.

…………………………………………

Trener Grzegorz Czapla prowadzący drużynę I ligowych piłkarzy ręcznych Meble Wójcik Elbląg przed meczem z Kar-Do Spójnią Gdynia zapowiadał, że będzie zwycięstwo. Boisko zweryfikowało tę prognozę, bo goście już po 20 minutach prowadzili 13:5, a do przerwy wręcz rozbili elblążan wygrywając 20:10.

W przerwie w elbląskiej szatni było gorąco, ale rezultat na tablicy po wznowieniu gry specjalnie się nie zmieniał. W 40 min Gdynia wygrywała 24:16, w 50 minucie było jeszcze 27:21 i wtedy rozpoczął się pościg Mebli Wójcik. W 56 minucie po bramce Michała Gryza na tablicy było 29:25. W 60 minucie ponownie Gryz do stanu 28:30 i arbitrzy podyktowali rzut karny, którego nie wykorzystał Mirosław Ośko. Na sekundę do końca meczu Marcin Malewski zmniejszył rozmiary porażki na 29:30.

Po meczu trener gości Leszek Elbicki podkreślał, że wynik nie jest dla niego niespodzianką, bo Elbląg w tym sezonie ma słabszą kadrę.

00:00 / 00:00

Szkoleniowiec elblążan Grzegorz Czapla był zdenerwowany po meczu, który jego zdaniem powinien przynieść punkty gospodarzom.

(rozmawiał Andrzej Minkiewicz)

KS Meble Wójcie Elbląg – Spójnia Kar-Do Gdynia 29:30 (10:20)
KS Meble Wójcie Elbląg: Patryk Plaszczak, Henryk Rycharski oraz Mateusz Borkowski (1), Adam Nowakowski (4), Mirosław Ośko (4), Jakub Malczewski (1), Michał Gryz (7), Damian Spychalski (1), Tomasz Maluchnik (1), Mateusz Kostrzewa (1), Damian Malandy (1), Mikołaj Kupiec (2), Jakub Olszewski (2), Marcin Malewski (4).

…………………………………………………………….

Tymczasem kolejne zwycięstwo odniosła skazywana przed sezonem na pożarcie Warmia Traveland Olsztyn, która pokonała na wyjeździe Sokoła Kościerzyna 29:23. Niespodzianka? No chyba tak – mówi w rozmowie z Maćkiem Świniarskim trener Warmiaków – Karol Adamowicz.

Vetrex Kościerzyna – Warmia Olsztyn 23:29 (10:15)
Warmia Olsztyn: Maciej Koledziński, Mateusz Gawryś oraz Karol Królik (3), Maciej Rugień, Aleksander Kryszeń (6), Oskar Kempiński (2), Adrian Wojciechowski (2), Marcin Prorok, Jacek Zyśk (5), Mateusz Kopyciński (5), Michał Sikorski (1), Bartosz Idzikowski, Szymon Wierzbicki, Paweł Deptuła (4), Bartosz Bonk, Sebastian Koledziński (1).

Komplet wyników 3 kolejki I ligi piłkarzy ręcznych (grupa A) w sezonie 2013/2014
SMS ZPRP Gdańsk – MKS Real-Astromal Leszno 28:27 (16:13)
KS Meble Wójcik Elbląg – Kar-Do-Spójnia Gdynia 29:30 (10:20)
KPR Wolsztyniak Wolsztyn – AZS UW Warszawa 29:24 (14:11)
WKS Grunwald Poznań – MKS Poznań 21:25 (8:8)
VETREX Sokół Kościerzyna – OKPR Warmia Traveland Olsztyn 23:29 (15:19)
Wybrzeże Gdańsk – MKS Nielba Wągrowiec 22:21 (11:8)
Polski Cukier POMEZANIA Malbork – KU AZS UKW Bydgoszcz 48:24 (24:10)

Sytuacja w tabeli
1. Wybrzeże Gdańsk – 6 pkt. (bramki: 85-62)
2. Polski Cukier POMEZANIA Malbork – 4 pkt. (107-81)
3. MKS Nielba Wągrowiec – 4 pkt. (76-63)
4. OKPR Warmia Traveland Olsztyn – 4 pkt. (90-79)
5. MKS Real-Astromal Leszno – 4 pkt. (87-80)
6. MKS Poznań – 4 pkt. (80-75)
7. SMS ZPRP Gdańsk – 4 pkt. (85-83)
8. Kar-Do-Spójnia Gdynia –  4pkt. (86-89)
9. KPR Wolsztyniak Wolsztyn – 4 pkt. (81-84)
10. KS Meble Wójcik Elbląg –  2 pkt. (85-85)
11. VETREX Sokół Kościerzyna – 2 pkt. (72-79)
12. AZS UW Warszawa – 0 pkt. (66-83)
13. WKS Grunwald Poznań – 0 pkt. (61-83)
14. KU AZS UKW Bydgoszcz – 0 pkt. (76-111)

(mświn/amin/łw)

Więcej w Piłka ręczna, szczypiorniak, Warmia, Meble Wójcik
2 kolejka I ligi piłkarzy ręcznych: Warmia lepsza od Grunwaldu, Meble wygrywają w Bydgoszczy

Po nieudanej inauguracji sezonu, piłkarze olsztyńskiej Warmii i elbląskich Mebli odnieśli pierwsze zwycięstwa. Meble Wójcik ograły beniaminka AZS UKW Bydgoszcz 32:24. O szczegółach meczu opowiada Andrzej...