Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

3 nowe zakażenia i 4 wyzdrowienia na Warmii i Mazurach. W kraju SARS-CoV-2 potwierdzono u kolejnych 262 osób

Fot. Adobe Stock

Ministerstwo Zdrowia informuje, że w ciągu ostatniej doby zanotowano 262 nowe zakażenia koronawirusem, w tym 3 na Warmii i Mazurach.

Są to kobieta w średnim wieku z powiatu piskiego oraz kobieta i mężczyzna w średnim wieku z Elbląga. Cała trójka trafiła do szpitali. W województwie warmińsko-mazurskim są także kolejne wyzdrowienia. COVID-19 pokonało czterech mieszkańców regionu. Są to dwie kobiety i mężczyzna z Olsztyna oraz mężczyzna z powiatu ełckiego. Wszyscy przechodzili chorobę w swoich domach.

Od początku pandemii, koronawirusem na Warmii i Mazurach zaraziło się 278 osób, a wyzdrowiało 190. Zmarła jedna osoba – mieszkaniec powiatu oleckiego.

Jak podaje resort, nowe zachorowania dotyczą województw : śląskiego (84), mazowieckiego (50), małopolskiego (35), wielkopolskiego (28), łódzkiego (22), podkarpackiego (7), podlaskiego (6), opolskiego (6), dolnośląskiego (5), świętokrzyskiego (5), lubelskiego (4), lubuskiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), kujawsko-pomorskiego (3) i zachodniopomorskiego (1).

Na COVID-19 w ciągu ostatniej doby zmarło kolejnych 9 osób, w wieku od 72 do 92 lat. Zmarli byli leczeni w szpitalach w Zgierzu, Kędzierzynie-Koźlu, Gliwicach, Raciborzu, Warszawie i w Krakowie. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Do tej pory w Polsce wykryto 36 tysięcy 951 przypadków infekcji. Zmarło 1551 osób, a wyleczono 25 477 chorych.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, SARS-Cov-2, COVID-19, zakażenia
Artur Chojecki: Od zaangażowania naszego województwa zależy, czy uda się pozyskać więcej wozów ratowniczo-gaśniczych

Na Warmii i Mazurach są 3 nowe zakażenia koronawirusem - poinformował w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wojewoda warmińsko-mazurski. Artur Chojecki dodał, że wyzdrowiało 4 kolejnych mieszkańców...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV