Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
IMIENINY: Ambrożego, Florentyny, Gawła
EUR: 4.2449 CHF: 3.6914
USD: 3.6004 GBP: 4.7889
Logowanie
 

Uczniowie pamiętają o Zbrodni Katyńskiej

Fot. A. Skrago

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Warmii i Mazur sprawdzili w Olsztynie swoją wiedzę na temat zbrodni katyńskiej.

To drugi etap konkursu „Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo”. Najpierw 26 szkół przysłało do olsztyńskiej delegatury IPN prace multimedialne na temat Zbrodni Katyńskiej. Do drugiego etapu przeszli uczniowie z 16 szkół – tym razem wystartowali w quizie. Wśród szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyli uczniowie SP nr 3 w Ełku, zaraz za nimi była SP nr 2 w Olsztynie, a trzecie miejsce przypadło SP nr 4 Elblągu. W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy, drugie miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Lidzbarku, a trzecie – Liceum Ogólnokształcące im. F. Nowowiejskiego w Braniewie. Gala konkursowa była jednocześnie inauguracją obchodów 77 rocznicy Zbrodni Katyńskiej w ramach Projektu „Katyń… ocalić od zapomnienia”.

W tym roku z tej okazji przy szkołach zostanie zasadzonych 10 dębów pamięci.

 

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago
konkurs Katyński

 

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

 

(skra/kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Zbrodnia Katyńska, Katyń... ocalić od zapomnienia
Obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Ostródzie i Elblągu

Dziś obchodzimy dzień Pamięci Zbrodni Katyńskiej. W uroczystościach na Cmentarzu Agrykola pod Krzyżem Katyńskim w Elblągu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, duchowni, służby mundurowe i kombatanci. Pod...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV