Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

33 % policjantów z Warmii i Mazur jest na zwolnieniach lekarskich. To kolejna forma strajku służb mundurowych

Fot. flickr.com

Aż 1/3 policjantów z garnizonu warmińsko-mazurskiego poszło na zwolnienia lekarskie – potwierdził Radiu Olsztyn rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie Krzysztof Wasyńczuk.

-Nie jest to komfortowa informacja, ponieważ policjanci, którzy są zdrowi, wykonują obowiązki funkcjonariuszy, którzy są na zwolnieniach lekarskich. Tym samym liczebność patroli jest mniejsza – dodał Krzysztof Wasyńczuk.

Po akcji niewystawiania kierowcom mandatów, to kolejna forma strajku policyjnych związkowców, po raz pierwszy użyta przez służby mundurowe. Czy dopuszczalna, zapytaliśmy przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego związku zawodowego policjantów w Olsztynie Sławomira Koniuszego:

W przypadku jakiś dolegliwości, dany policjant wziąłby garść leków przeciwbólowych i przyszedł do pracy. Jednak w sytuacji, kiedy ministerstwo nie zgadza się nawet na 40 % postulatów funkcjonariuszy, to postanowili oni zaoszczędzić na własnym zdrowiu.

00:00 / 00:00

Nie będzie reakcji komendanta wojewódzkiego policji na taki wysyp zwolnień, poinformował rzecznik Krzysztof Wasyńczuk:

Żadnych szykan ani odpowiedzialności karnej nie będzie. My nie jesteśmy od podważania decyzji lekarskich.

Przypomnijmy, że policjanci domagają się podwyżek pensji, zmiany uprawnień emerytalnych i zwiększenia nakładów na policję. Resort przedstawił propozycję porozumienia, która nie spełnia  oczekiwań funkcjonariuszy.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, strajk, Sławomir Koniuszy, Krzysztof Wasyńczuk, zwolnienia lekarskie
Akcja „Znicz”. 45 osób straciło życie w wypadkach drogowych

Na drogach w całym kraju trwa akcja "Znicz". Nad bezpieczeństwem czuwają tysiące policjantów z wydziału ruchu drogowego, których wspierają inni funkcjonariusze. Mimo to od środy w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV