Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
IMIENINY: Ilony, Jerzego, Wojciecha
EUR: 4.1802 CHF: 3.495
USD: 3.4156 GBP: 4.779
Logowanie
 

W olsztyńskiej Galerii Bakałarz można oglądać „Kazimierski powiew” Tadeusza Strzępka Tyhi

Fot. wmbp.olsztyn.pl

 

O wystawie opowiada Sylwia Czacharowska, dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. T. Kotarbińskiego i kuratorka wystawy:

W istocie jest to wystawa bardzo szczególna, ponieważ jest poświęcona  jednemu miasteczku – Kazimierzowi Dolnemu i artyście, który pochodzi stamtąd. Tadeusz Strzępek Tyhi  o Kazimierzu wie wszystko i głównie to on jest tematem jego obrazów. Artysta od 40 lat pracuje i mieszka w mieście nad Wisłą. Nie mieliśmy chyba okazji pokazać w Olsztynie tego typu wystawy. Jest to bardzo, bardzo klasycznie pokazane malarstwo kazimierskie. A jednocześnie jest to malarstwo wysokiej próby, o czym świadczy dosyć duży entuzjazm zwiedzających i sporo osób, które zapisują się na niektóre z obrazów. Wydaje mi się , że to jest wystawa dla każdego. Dla człowieka, który nie jest specjalistą od sztuki, ale i dla tego, który tym się zajmuje. Pan Tadeusz Strzępek jest artystą absolutnie cenzusowym z doskonałym wykształceniem – jest absolwentem Sztuk Pięknych. Jest to bardzo dobre i rzetelne malarstwo.

Warmińsko-Mazurska Biblioteka Publiczna w Olsztynie otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-19.00, w soboty w godz. 8.00-15.00.

 

(R. Lesiński/A.Podbielska)

Więcej w biblioteka pedagogiczna, Galeria Bakałarz, "Kazimierski powiew"
Zakończono remont zalanej biblioteki w Elblągu

40 tysięcy złotych kosztował remont Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu, którą w połowie marca zalała woda z uszkodzonej instalacji hydraulicznej. Do awarii doszło na ostatniej kondygnacji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV